У жовтні минулого року в Україні стартувала загальнонаціональна акція з висадки саджанців, вирощених із жолудів правічних дубів, що росли ще за життя Тараса Шевченка.

Перші саджанці ініціативи Мінприроди «Дуби Шевченка єднають Україну» висадив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак разом із місцевими школярами та студентами у Моринцях на Черкащині.

Також він виступив із загальнонаціональною ініціативою, щоб у кожному населеному пункті з’явився нащадок правічних дубів, які росли ще за життя Тараса та закликав усіх активістів у регіонах, хто підтримує на локальному рівні подібні акції з висадки дубів Шевченка чи інших дерев, об’єднати свої зусилля із Мінприроди.

У квітні 2019-ого, напередодні дня Довкілля,  до Житомирщини завітали представники Державної екологічної інспекції Центрального округу на чолі з першим заступником начальника Інспекції Сергієм Поліщуком та державним інспектором, який відомий для всієї країни як заслужений майстер спорту Іван Ткаченко.  Черкащани доставили дві сотні саджанців дуба, які були висаджені на території Житомирщини.

Зокрема, 20 квітня проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Житомирського національного агроекологічного університету  Людмила Романчук, начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу  Максим Железняк, заступник начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу  Сергій Зибалов,   гендиректор ТОВ ТК «Полісся-Продукт» Олександр Ракович,  разом із сім’єю, садили дуби на території  Ботанічного саду  ЖНАЕУ.

Довідково: Дуби Тараса Шевченка у селі Будище – три дуба віком понад 1000 років, що ростуть у селі Будище, ботанічна пам'ятка природи місцевого значення.
У путівнику «Шляхами Великого Кобзаря» зазначено, що у 1740 році Будище складалося з 70 дворів. П. Енгельгардт, одержавши в спадщину Будище та сім сіл, у 1828 році збудував у селі маєток. У 1828–1829 роках у пана служив козачком юний Тарас Шевченко. Досі збереглися три дуби, які називають Шевченковими. За переказами, у дуплі одного з них Тарас ховав свої малюнки.