У Ботанічний сад Житомирського національного агроекологічного університету прилітає чорний лелека, який занесений до Червоної книги України. Про це повідомив   ректор ЖНАЕУ Олег Скидан.

 

"У Ботанічному саду   завершуються роботи з очищення та облаштування озер. На одному із озер вже оселилися дикі качки. Також у саду бачили чорного лелеку (занесений до Червоної книги)", – зауважив  О.Скидан.

Нагадаємо, що лелека чорний охороняється Конвенцією з міжнародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни і флори (CITES), Боннською та Бернською  конвенціями. Занесено до Червоної книги України (1994, 2009) ,(статус – рідкісний).

Ботанічний сад у Житомирі створено у 1933 році. Студентами та викладачами нинішнього агроекологічного університету були закладені перші ділянки природоохоронної території. 

За час свого існування Ботсад став візиткою та гордістю міста. Його плекають й доглядають вже більше 80 років, і головне завдання – зберегти природну та унікальну красу цієї території. У Ботанічному саду зосереджено більше півтисячі видів, форм і сортів деревних рослин й понад 1000 видів трав’янистих рослин. 

Представлено ягідні, овочеві, технічні лікарські, декоративні та інші види дерев. Зростають тюльпани, магнолії та фруктові дерева. Все це неодмінно має стати надбанням наступних поколінь, адже таких місць у Житомирі більше нема. Подібний Ботанічний сад є далеко навіть не в кожному великому місті країни, тому житомирянам варто якомога бережніше ставитися до цього природного надбання.  «Зелена скарбниця Поліського краю» – саме так по праву називають Ботанічний сад: навчальну та науково-дослідну базу Житомирського національного агроекологічного університету. Науковці проводять дослідження теоретичних та практичних аспектів акліматизації плодових, кормових й декоративних рослин. Вивчаються екологічні особливості насіннєвого та вегетативного розмноження різних видів. На базі саду студенти проходять навчальну практику.  

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 


 PIКК 

web прийом до аспірантури

 PIКК

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання