Тиждень тому на сторінках та інтернет-сайті газети «20 хвилин» вийшла публікація під заголовком «Терпіти більше не в змозі: викладачі університету вирішили повстати проти ректора».

Стаття містила інформацію про діяльність Житомирського національного агроекологічного університету за період керівництва ректора Олега Скидана. Оприлюднені факти були надані редакції колишніми співробітниками ЖНАЕУ – професорами Бурлакою В. А., Буднік С. В. та доцентом Маслаком П. В.

Після виходу газети, у Житомирському агроуніверситеті одразу ж відреагували відповідним чином: ректор Олег Скидан підготував та опублікував на своїх сторінках у соцмережі текст спростування  з посиланням на відповідні джерела тощо.

Наступним кроком було звернення представників університету до власника газети Олександра Васильковського з проханням роз’яснити ситуацію. Зокрема, цікавило, звідки редакція отримала такі відомості, хто є автором і чому перед публікацією ніхто навіть не намагався перевірити достовірність наданої інформації, не звертався за коментарем до ректора чи інших співробітників або студентів ЖНАЕУ.

Власник газети чітко свою позицію не зміг пояснити, а також зауважив, що має намір і надалі публікувати матеріали подібного характеру. Натомість, наданий текст спростування від ЖНАЕУ ще невідомо чи з’явиться на сторінках газети у найближчий час.

«Стаття в газеті «20 хвилин» від 5 квітня 2017 року зачіпає не тільки мою честь та гідність, але, насамперед, честь нашого університету. Відповідально заявляю, що інформація, надана редакції професорами Бурлакою В. А., Буднік С. В. та доцентом Маслаком П. В., є недостовірною і наклепницькою, –  заявив під час прес-конференції 11 квітня журналістам  ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан. – Ми знаємо, що це замовлена серія статей. І це була тільки перша з них. Достовірно відомо, що всього їх планується 4.  Я одразу повідомлю, що переслідування проти мене почалися не наразі і не з цієї статті, а ще з минулого року. Тоді, та ж група осіб, у більшому складі, подала відповідні звернення до Генеральної прокуратури України, НАБУ, Міністерства освіти і науки України. Це було у серпні 2016 року.  Тоді була порушена кримінальна справа, а закрили її в листопаді 2016 року, у зв’язку із відсутністю складу злочину. Тому більшість «фактів», які є в статті газети  «20 хвилин», були озвучені ще в минулому році. Відповідно, по них було слідство, і ці питання закриті».

Розповів Олег Скидан й про наступні кроки представників вишу у боротьбі за встановлення правди. Так, ректор повідомив про те, що вже підготовлені 3 позовні заяви, серед яких й звернення до судових органів щодо припинення друку даної газети.

«Звичайно, що така публікація не могла не привернути нашу увагу, адже вона зачіпає честь не тільки мою як керівника вишу, але й усіх наших співробітників. Мова йде й про імідж, гордість і честь вузу та його студентства. Тому наші дії будуть наступними: по-перше, редакція уже отримала аргументоване спростування і вимогу щодо спростування даної інформації на сторінках газети. Також ми підготовили судові позови. Перший з них – це позовна заява «Про захист честі і гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди. Вона сьогодні-завтра буде передана до судових органів. Друга заява – це  «Про спростування недостовірної інформації». Третя –  ми звертаємося до судових органів щодо припинення друку даної газети як такої, що порушує Закон України «Про друковані засоби масової інформації», – додав ректор ЖНАЕУ Олег Скидан.

Ректор наголошує, що зупинятися ніхто не збирається, адже наразі університет – це не лише освіта і наука, це центр духовності, культури і виховання  студентів,  тож усі разом свідомо боротимуться за свою гідність і за гідність агроуніверситету. У контексті цього, Олег Скидан звернувся до представників ЗМІ підтримати їх наміри, адже «у професійних колах усі знають, що таке газета «20 хвилин».

Під час прес-конференції журналістам роздали інформаційні матеріали, де по кожному питанню, порушеному у статті, надається аргументована відповідь із підтверджуючими документами. Серед них: протоколи засідань вченої ради, витяги з протоколів засідань навчально-методичних та конкурсних комісій, службові записки, накази, звернення до ЗМІ із спростуванням інформації, наданої редакції газети екс-працівниками ЖНАЕУ, звернення студентів до газети, яке було підготовлене під час зустрічі 10 квітня і передано особисто в руки власнику «20 хвилин» під час відвідування редакції. Ректор додав, що усі документи, за потреби, готові надати і у бухгалтерії університету.

На прес-конференції також виступили голова профспілки студентів ЖНАЕУ Олександр Лопатюк та голова студсамоврядування ЖНАЕУ Віктор Наумчук. Вони заявили, що мають намір і надалі підтримувати дії студентів, які покликані відстоювати інтереси, права та гідність навчального закладу.

Наразі у ЖНАЕУ розгорнули інформаційну кампанію за правду, об’єктивність і проти брехливих й продажних ЗМІ: «Я – співробітник ЖНАЕУ. Я – за чесні ЗМІ», «Я – студент ЖНАЕУ. Я – за чесні ЗМІ».

«Житомирський національний агроекологічний університет – це не тільки освіта і наука. Це – культура, творчість, духовність, волонтерство, доброчинність, виховання, патріотизм. Університет починає впевнено виконувати свою основну місію, яка полягає у соціалізації покоління, у становленні університету як «інституції духу нації», виконання ним особливої функції з виробництва духовних цінностей. Тому ми захищаємо свою ЧЕСТЬ і ГІДНІСТЬ, МИ РАЗОМ боремося за правду і справедливість», – аргументував ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан.

Звернення до ЗМІ

Прес-служба Житомирського національного-агроекологічного університету

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки