Один мільйон 300 тисяч гривень витратив Поліський національний університет на реконструкцію власної теплиці, де зараз вирощують більше 15-и видів розсади овочів та рослини для Ботанічного саду.

Про це «Суспільному телебаченню» розповів ректор університету Олег Скидан.

За його словами, таких технологічних ліній, якою обладнана теплиця, в Україні лише три.

Тепличне господарство при Поліському університеті працює другий рік поспіль. Цього року його обладнали датською технологією поливу та догляду за культурами на основі органічного виробництва.

Завідувачка тепличним господарством Анна Тютюнник розповіла, що теплиця обладнана двома лініями іноземного виробництва – салатною для вирощування пряних культур та лінією заливних столів для вирощування посадкового матеріалу для Ботанічного саду, а також розсади овочевих культур.

"Ми вирощуємо близько 15-и видів розсади. В основному, це гібриди. Перець висаджується в середині лютого, бо він довго сходить. Перший рік спробували висадити такі кавуни-гібриди. Чим вони відрізняються від звичайних? Можуть рости у будь-якому типі ґрунту", – ділиться Тютюнник.

Сучасна технологічна лінія теплиці дає змогу всіма процесами керувати з мобільного телефону.

"Це називається комп’ютеризований зрошувальний міксер. Він датського виробництва. Призначений для автоматичного поливу рослин у теплиці. Має сенсорний екран, програмне забезпечення, можливість доступу до інтернету, тобто можна поливати рослини з мобільного телефону. Система дозволяє вирощувати рослини взагалі без участі людини", – пояснює викладач Поліського національного університету Сергій Міненко.

Застосовують тут і систему зволоження на високому тиску "Туман", яка за лічені хвилини знижує температуру повітря і підвищує вологість.

"Теплиця на екологобезпечних технологіях. Жодних викидів у навколишнє середовище не має. І в каналізаційні системи теж. Тобто замкнутий цикл. Ми плануємо вирощувати і квіти, і декоративні види для поповнення колекції ботанічного саду. Опалення теплиці інтегровано з нашою твердопаливною котельнею, тобто ми заощаджуємо на енергоресурсах. При будівниці теплиці були вкладені мільйон 300 тисяч коштів. У планах – будівництво ще однієї теплиці, яку розташують поряд", – додає ректор Скидан.

Нагадаємо, що наразі городники можуть придбати розсаду в необхідній кількості в тепличному господарстві Поліського національного університету в Житомирі щоденно з 8 до 18 години за адресою вул. Корольова, 39 (навпроти Ботсаду).

Усю детальну інформацію можна отримати за телефоном 097 029 71 74 (Анна).

Пресслужба Поліського національного університету