Національний музей народної архітектури та побуту у Пирогові (м. Київ)
19-20 вересня 2015 року

З ініціативи та за участю голови Житомирської обласної громадської організації «Народний рух захисту Землі» І.Г. Грабара, доцента кафедри менеджменту інвестиційної діяльності ЖНАЕУ М.Ф. Плотнікової у Пирогові (м. Київ) з 19 вересня по 20 вересня 2015 року проводили свято-фестиваль «День екопоселень та родових помість України» з ознайомлення практики організації та функціонування родових садиб, в якому взяли участь представники аграрних ВНЗ, науковці, студенти, депутати всіх рівнів, представники обласних, районних та сільських адміністрацій, ЗМІ, кияни та гості столиці. Проведено робочу нараду представників вузів та науковців щодо подальшого поширення досвіду організації самозабезпечних поселень.

Відвідувачі фестивалю познайомились та поспілкуватися з представниками родових поселень України, представниками громадських організацій, установ та організацій, що реалізують свою діяльність на принципах стійкого розвитку, безвідходної життєдіяльності, в тому числі альтернативної енергетики, органічного землеробства, пермакультурного дизайну, екологічного будівництва. Фестиваль проводився у формі навчання, проведення різноманітних практичних майстер-класів за конкретними напрямами, ярмарковою діяльністю щодо реалізації продукції поселенців. Зокрема були представлені технології ковальського та гончарного мистецтва, ткацтва, плетіння з соломи, трави, стрічок, прийомів органічного землеробства, в’язання, вишивки, музичного мистецтва. Фольклорні колективи представили лялькову виставу та п’єсу «Про Федота стрільця» за твором Л. Філатова. Аматорські дитячі колективи проілюстрували хоровий та сольний спів, танці, ігрові вправи. Проводилось катання та навчання верховій їзді, бажаючих знайомили з особливостями сільського побуту та прийомах оптимізації праці й підвищення її результативності.

Метою свята визначено поширення у суспільстві ідей здорового образу життя в родових помістях та екопоселеннях, екологічно чистих товарів та продуктів, що створенні-вирощені власними руками, розповсюдження екологічно чистих і безпечних технологій та зміна свідомості суспільства для дбайливого ставлення людства до Землі.

Відвідувачі музею з радістю та захопленням купували продукцію з родових помість, ділилися власним досвідом та спостереженнями, головними з яких є те, що людина, яка живе на природі стає спостережливішою, адже вона бачить все власними очима, вчиться у найдосвідченішого вчителя. На природі людина стає здоровішою та спокійнішою, її полишає шалений ритм міст, а за той самий час вона встигає зробити набагато більше. На природі в людини розкривається дар творчості, народжуються здорові та щасливі діти, зміцнюються сім’ї, їх не полишає Любов.

В програмі свята реалізовані:

– виставка-продаж товарів та продуктів створених – вирощених власними руками в екопоселеннях та родових помістях;

– проведено ознайомлення з інформаційними стендами родових та екопоселень, спілкування з їх мешканцями (фото, відео матеріали про життя в поселеннях та родових помістях);

– представлено виставку екологічно чистих технологій: вітроенергетика, екобудівництво, технології турботливого землекористування та вирощування сільськогосподарської продукції тощо;

– відвідувачі брали участь майстер-класах з ремесел, що впровадженні в родових та екологічних поселеннях: гончарство, лозоплетіння, петриківський розпис, різьблення, виготовлення колод, вишивання, валяння з вовни, ліплення, малювання, миловаріння, саманного будівництва тощо;

– кожен міг насолодитися концертом самодіяльних колективів родових та екологічних поселень, а також виступами професійних виконавців позитивної образної творчості, народними іграми, хороводами, забавами.

Тільки знаючи та цінуючи власну культуру, історію та родову пам’ять людина може стати о справжньому щасливою, віднайти себе.

За підсумками свята прийнято рішення проводити аналогічні заходи на базі Національного музею народної архітектури та побуту України «Пірогово» двічі на рік з метою розповсюдження інформації про альтернативні шляхи соціально-економічного розвитку сільських територій.

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України

Баннер Міністерство аграрної політики та продовольства україни