У Національному університеті водного господарства та природокористування у м. Рівне протягом 18–19 квітня  проходив І Всеукраїнський студентський економічний турнір, в якому взяли участь 30 команд закладів вищої освіти  країни.

Всеукраїнський студентський економічний турнір є командним творчим змаганням дискусійного характеру з економіки серед студентів закладів вищої освіти, що сприяє формуванню у них знань і умінь дослідницької діяльності, набуттю умінь вирішувати складні економічні проблеми.

Житомирський національний агроекологічний університет на економічному турнірі представляли дві команди студентів спеціальності «Облік і оподаткування».

Команда «SIMPLETEAM» в складі студентів 2 курсу: Борисенко Дар’я Юріївна (капітан команди), Кудра Любов Василівни, Плисак Марина Вікторівна, Торовіна Наталія Валеріївна, Тимощук Владислава Олександрівна, Горопашина Інна Андріївна, керівник – к.е.н., доц. Гайдучок Тетяна Станіславівна.

Команда «ЖНАТІКИ економіки» в складі студентів 1 курсу: Абрашитова Ангеліна Юріївна (капітан команди), Музика Дарина Андріївна, Градовчук Дмитро Вікторович, Мартинюк Катерина Романівна, Бойко Лілія Миколаївна, Самсонюк Володимир Володимирович, керівник – д.е.н., проф. Мороз Юлія Юзефівна.

На змаганнях кожна з  команд  взяла участь у  двох півфінальних боях, де їх суперниками були команди «Хмельницькі ерудити» Хмельницького національного університету, «Дослідники» Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія», «Львівадміни» Національного університету «Львівська політехніка», «МЕГА-МЕГУ» ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет ім. академіка Степана Дем’янчука» м. Рівне, «Шостий елемент» Житомирського державного університету імені Івана Франка, «ДВА ПЛЮС ДВА» Київського національного університету технологій та дизайну, «SMART KIDS» Миколаївського національного аграрного університету.

Творчі завдання на змаганнях для наших команд передбачали вирішення наступних проблем:

• Чи потрібно продовжувати мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення в Україні?
  • Чи може аграрний сектор стати драйвером української економіки?
  • Розвинуті та щасливі країни: чому так відрізняються рейтинги?
  • Поведінкова економіка: плюси і мінуси.
  • Хто в Україні має бути ключовим інвестором?
  • Визначте оптимальний «соціальний пакет» для українського працівника.
  • Оцінка ефективності вищої освіти: умови окупності інвестицій.
  • Визначте найдорожчий український офіційний (зареєстрований) бренд.
  • «Розумні міста» – міста майбутнього чи високотехнологічні утопії?

Команди, виступаючи в ролях доповідачів, опонентів та рецензентів, у двох півфінальних боях зайняли другі місця, а в цілому, увійшли до десятки найсильніших студентських команд України, за що були відзначені дипломами та цінними подарунками від організаторів і спонсорів турніру.

Житомирський національний агроекологічний університет