Протягом 14-–15 травня   на базі Таврійського державного агротехнологічного університету у  м. Мелітополь  проходив II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Експлуатація машин і обладнання» серед здобувачів вищої освіти аграрних і технічних вищих навчальних закладів України ІІІ-IV рівнів акредитації.

Житомирський національний агроекологічний університет на олімпіаді представляли студенти 4 курсу факультету інженерії та енергетики спеціальності 208 «Агроінженерія»  – Яненко Євген Олександрович та Остапчук Артем Григорович.

Заходи у рамках проведення олімпіади відвідала доцент кафедри процесів, машин і обладнання в агроінженерії  ЖНАЕУ Сукманюк Олена Миколаївна.

Олімпіада проводилась у два тури та Конкурсу «Кращий студент-агроінженер України».

I тур «Теоретична частина» – учасники олімпіади за час, який не перевищував 4 години, мали дати письмову відповідь на отримане завдання та розв’язати практичну інженерну задачу.

ІІ тур «Практична частина» – кожен учасник олімпіади повинен був за вказаних умов теоретично визначити та практично підтвердити норму висіву кукурудзи та фактичну кількість насіння цієї культури на 1 пог. м рядка при роботі попередньо налаштованого задля цього висівного апарату пневматичної сівалки Leda-12 виробництва ПАТ «Ельворті».

Користуючись власними розрахунками й інструкцією з експлуатації вказаного висівного апарату, кожен учасник олімпіади самостійно здійснював спробу його налаштування на розраховану норму висіву та оцінював фактичну норму висіву щодо відповідності агротехнічним вимогам.

Конкурс «Кращий студент-інженер України» – учасники повинні були б підготовити домашнє завдання, яке полягало в розв’язанні однієї з задач комплектування посівного машинно-тракторного агрегату, а також виконанні практичної задачі.

За результатами ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади Яненко Євгеній Олександрович нагороджений дипломом  ІІІ ступеня, а Остапчук Артем Григорович – дипломом «за волю і наполегливість».