Протягом 21–23 листопада  у рамках Міжнародного форуму “Innovation Market” в Києві  проходив  конкурс «Марафон з інтелектуальної власності» (IP Marathon), організований за ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

 

Учасників марафону вітали керівник Національного офісу інтелектуальної власності, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі.

 «Марафон з інтелектуальної власності» – конкурс щодо перевірки патентної чистоти винаходів, корисних моделей, промислових зразків, ноу-хау та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності та підготовки презентаційних матеріалів з пропозиціями комерціалізації цих винаходів.

Команда  Житомирського національного агроекологічного університету у складі Бурмич Дар'ї, Хомина Олега («Публічне управління і адміністрування»), Клеченка Михайла і Ковальчука Владислава ( факультет інженерії та енергетики) була однією з 13-и,  яку відібрали для участі в конкурсі серед університетів з усієї України.

Умови участі – володіння професійними навичками за напрямками економіки, маркетингу,  інтелектуальної власності, комп’ютерних наук та інформаційних технологій.

Винаходи, для яких команди учасників розробляли проекти комерціалізації, належать фіналістам науково-технічної виставки-конкурсу «Майбутнє України», який проводила Мала академія наук.

Зокрема,  електронний медичний браслет, розумна теплиця, автономний робот помічник, робо-рука, інтерактивна система моніторингу якості повітря, окуляри доповненої реальності.

Команді  ЖНАЕУ потрапила досить непроста розробка – «Універсальний енергетичий модуль для перетворення сонячного випромінювання в електричну та теплову енергії з можливістю виділення водню за допомогою акустиної активації».

Конкурентами  команди  «SmarTeam» з Житомирського національного агроекологічного університету були  НТУ «Харківський політехнічний університет», дві команди Національного авіаційного  університету, Дніпровська політехніка та інші.

Матеріал - посилання

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання