У Житомирі 5 червня під час круглого столу  «Проходження практики студентами в ОТГ»  присутні обговорювали можливості для проходження практики, стажування та подальшого працевлаштування молоді в об’єднаних територіальних громадах регіону.

Участь у заході взяли ректор та студенти Житомирського національного агроекологічного університету,  представники  ОТГ та радники Житомирського ЦРМС.

«Ми розпочали працювати над темою розвитку людського потенціалу та формування кадрової політики в ОТГ з грудня минулого року. Сьогодні ми говоримо про один із ключових результатів цієї роботи – молоді люди після університету повертаються у свої громади на практику та роботу. Це ключова умова розвитку та зростання громад, адже мільйони гривень бюджету будуть працювати лише за наявності креативних та кваліфікованих кадрів», – наголосив Василь Невмержицький, директор Житомирського ЦРМС.

Під час круглого столу було підписано декілька угод про направлення студентів на практику до об’єднаних громад між Житомирським національним агроекологічним університетом та ОТГ. Це перший крок до налагодження комунікації між університетом та громадами  щодо працевлаштування молодих фахівців в установах громади.

Зокрема, роботу в цьому напрямку активно розпочали кілька місяців тому. Тоді у ЖНАЕУ відбулися зустрічі з керівництвом і студентами, під час яких обговорювали умови співпраці, кадровий потенціал, актуальні потреби ринку праці тощо. Після цього серед студентів було проведено анкетування, де вони висловили бажання проходити літню практику в ОТГ.

Круглий стіл 5 червня відвідали 38 студентів ЖНАЕУ – це представники  із 16 районів – 19 ОТГ. Всі вони протягом червня-серпня проходитимуть   практику та стажування у органах управління об’єднаних громад Житомирщини.

«Ми зацікавлені у тому, щоб наші студенти мали реальну практику тих теоретичних знань, які даємо в університеті.  ОТГ – нова система місцевого управління, тож для молодих людей є  реальний шанс увійти  в неї, стати рушійною силою реформи децентралізації і основою формування успішної громади, - переконаний  ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан. Університет має певну відповідальність перед своїми студентами й випускниками, тому завчасно турбуємося про те, аби вони могли не лише отримати якісні знання, але й пройти практику з подальшим працевлаштуванням. На сьогоднішній день сформовані списки вакансій в ОТГ і студенти вже можуть обирати щось для себе. ОТГ мають чітко зазначати, що їм потрібні ось такі фахівці із такими компетентностями. Співпрацюємо тривалий час із виробниками та підприємствами, тому розробляємо наші навчальні програми відповідно до актуальних потреб. Думаю, що з ОТГ вдасться також досягнути таких результатів, адже нині маємо найголовніше – діалог й розуміння того, що необхідно зупинити відтік молоді й створити умови, аби вона залишалася жити й  працювати у сільській місцевості».

Також ректор зауважив, що сотні студентів агроуніеврситету проходять закордонну практику в більш ніж десяти країнах світу, звідки повертаються вмотивованими, мають певне розуміння того, яким чином має бути налагоджений робочий процес, ознайомлюються з сучасним обладнанням та належними умовами.  Такий досвід вони прагнуть поширювати й у своєму регіоні.

Лідери громад наразі борються за кваліфікованих спеціалістів, які зможуть реально змінити якість управління у громаді та активізувати розвиток територій. Тому молоді фахівці є перспективним кроком у напрямку підготовки своїх кадрів.

«Команда у нашій громаді активна та креативна, ми працюємо над професійним зростанням, але є певні сфери, до яких до реформи ми не мали відношення, тому ми шукаємо кадри, або формуємо свої. Тобто перенавчаємо. Ми хочемо бачити студентів у нас на практиці, і, я переконана, на роботі», – поділилася Наталія Семенюк, голова Семенівської ОТГ.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 


 PIКК 

web прийом до аспірантури

 PIКК

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання