БУ «Методично-технологічний центр з аквакультури» 28 березня організувала виїзне практичне заняття на базі ТОВ «Аква Систем Органік» для студентів спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура» Житомирського національного агроекологічного університету.

Мета заходу – ознайомлення з сучасними аквакультурними технологіями. У занятті також взяли участь викладачі кафедри біоресурсів, аквакультури та природничих наук  Іщук Оксана, Федючка Микола та Світельський Микола.

У рамках зустрічі перший заступник директора БУ «МТЦ з аквакультури» Микола Федоренко розповів студентам ЖНАЕУ про світові тенденції розвитку аквакультури, особливості аквакультури в Україні, зміни клімату що впливають на технологічні процеси, водність річок; особливості функціювання рециркуляційних аквакультурних систем, методах аквапоніки, специфіку існуючих РАС в Україні.

Керівник підприємства Богдан Прокоса поділився досвідом ТОВ «Аква Систем Органік» зі створення сучасного господарства з виробництва продукції аквакультури в поєднаннї з безгрунтовим вирощуванням овочів, салатів та мікрогріну. 

Студенти побували на екскурсії господарством та побачили сучасну рециркуляційну аквакультурну систему, ознайомилися з принципами функціювання основних елементів РАС,  технологічними особливостями вирощування кларієвого сома та тиляпії, відвідали тепличний комплекс із вирощування овочів та зелені з використанням технології аквапоніки та магазин ТМ «AQUAFARM».

Наприкінці практичного заняття відбулася дискусія та підведення підсумків практичного заняття, під час якого студенти ділилися враженнями та отриманими знаннями та висловили побажання щодо необхідності проведення подібних виїзних практичних занять на аквакультурних господраствах України.
  Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання