У ІРЦ "Вікно в Америку" при Житомирській обласній бібліотеці  ім. О. Ольжича  28 березня пройшов семінар для студентів та викладачів Житомирського національного агроекологічного університету в рамках проекту "Сприяння Академічній доброчесності в Україні" за підтримки Посольства США в Україні.

Фасилітатори заходу – Оксана Горпинич та Ірина Марченко.

Нагадаємо, що   проект «Сприяння академічній доброчесності в Україні» розпочав свою роботу у лютому 2016 року з тлумачення явища академічної доброчесності. Академічна доброчесність є поняттям загальноприйнятим у розвинутих країнах сучасного світу, означає, що у процесі навчання чи досліджень, студенти, викладачі та науковці керуються, передусім, принципами чесності, чесної праці та навчання. Плагіат, списування, несанкціоноване використання чужих напрацювань є неприйнятним і, жодним чином, не толеруються в спільноті. Академічна доброчесність стосується не лише якості освіти  – вона напряму впливає на те, яких громадян виховує система вищої в країні, які цінності закладаються під час навчання в університеті та яким є «секрет успіху» в суспільстві.  Проект «Сприяння академічній доброчесності в Україні», що його реалізують Американські ради з освіти за участі Міністерства освіти і науки України та за підтримки Посольства Сполучених Штатів, охоплює 10 українських університетів з різних регіонів і з різними характеристиками. Результатом роботи проекту повинні стати своєрідні «історії успіху» , які можна використати для трансформації системи вищої освіти загалом. У рамках проекту «Сприяння академічній доброчесності в Україні» студенти, викладачі та персонал ВНЗ отримують практичні знання та навички щодо основних принципів поняття «Академічна доброчесність» , а також план дій з впровадження цих принципів у своєму ВНЗ.

фото Олександр Табуровський