У Житомирському національному агроекологічному університеті 16 лютого   експерти проекту «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: ІІ етап» – Володимир Поліщук, Оксана Юрченко та Олександр Ревнівцев, провели тренінг на факультеті ветеринарної медицини з командою викладачів-виконавців (доценти В. Л. Беагс, Т. О. Романишина та куратор О В. Пінський) і студентів.

 

Саме вони протягом року будуть задіяні у проекті з технічного супроводу відбору зразків та їх дослідження на африканську чуму свиней. У роботі використовуватимуть метод ПЛР на нових приладах, які надані ФАО Україні.

У квітні 2017 року в Житомирському національному агроекологічному університеті   національний медіа-експерт Олександр Ревнівцев вже проводив семінар для студентів та науково-педагогічних працівників факультету ветеринарної медицини на тему «Проект технічної допомоги: Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: ІІ етап». У рамках зустрічі тоді обговорювали  питання щодо підписання угоди про співробітництво між Житомирським національним агроекологічним університетом та ФАО.

 Наразі  Житомирський національний агроекологічний університет став учасником міжнародного проекту «Африканська чума свиней: підвищення обізнаності та пом’якшення ризиків в Україні», який реалізується в Україні Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об’єднаних Націй (ФАО), за підтримки Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

  ЄБРР і ФАО 1 лютого передали сучасне діагностичне обладнання в українські лабораторії, з метою зміцнення потенціалу українських ветеринарних служб до своєчасної та точної ідентифікації АЧС. Загалом, проект допоможе надати необхідну лабораторну підтримку для швидкої і точної діагностики, що, у поєднанні з іншими заходами, забезпечить раннє виявлення і подолання хвороби. Вручення обладання проходило під час зустрічі в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

«Нове обладнання для проведення аналізу полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі (RT-PCR) – єдиного надійного методу діагностики АЧС – дозволить державним лабораторіям у   Житомирі, Сумах, Києві  та Миколаєві зробити свій внесок в успішний контроль над хворобою і раннє виявлення АЧС, а також допоможе пом’якшити можливі ризики за рахунок поліпшення місцевого лабораторного потенціалу та знань з діагностики, – розповів ректор ЖНАЕУ Олег Скидан. – Проект націлений на формування партнерських зв’язків між державними лабораторіями та аграрними університетами в Житомирі,  Одесі, Сумах, а також для обміну найкращими практиками з діагностики».

 Власне,   отримане обладання  і  буде доступним для працівників лабораторій і студентів факультету ветеринарної медицини ЖНАЕУ.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету    


 PIКК 

web прийом до аспірантури

 PIКК

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання