У Житомирі водосховище річки Тетерів потерпало від цвітіння води. Один із надійних способів вирішити цю проблему – запустити рослиноїдну рибу: білий амур, білий товстолобик та гібрид білого і строкатого товстолобика. Саме із цією метою 8 листопада у водосховище річки Тетерів почали запускати рибу.
«Сьогодні для меліорації водосховища річки Тетерів ми запустили 2,3 тонни, що становить більше 4 тис. екземплярів риби. Це не зариблення річки, а меліорація шляхом вселення риби. Завдяки цьому буде відбуватися процес вичищення наших річок від тих рослин, які заважають розвиватися чистому середовищу річки. Випускали рибу протягом двох днів», – повідомила начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Оксана Ревенко.
До цієї екологічної акції в районі провулка Гуйвинський долучилися студенти факультету екології і права Житомирського національного агроекологічного університету, спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура» та «Екологія».
Вони також зустрілися з випускником агроуніверситету, а нині державним інспектором рибоохорони Романом Дем’янчуком та начальником Житомирського рибоохоронного патруля, співробітником кафедри біоресурсів, аквакультури та природничих наук ЖНАЕУ – Олександром Гонтарем.
Загалом у річку Тетерів випустили 1 тис. екземплярів білого амура та приблизно 6 тис. екземплярів гібриду білого і строкатого товстолобика, що становить майже 12 тонн. Середня вага однієї риби 300 грамів. Умови для життєдіяльності риб сприятливі. Рибу привезли із села Чубинці Сквирського району Київської області.
Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету