У Житомирі водосховище річки Тетерів потерпало від цвітіння води. Один із надійних способів вирішити цю проблему – запустити рослиноїдну рибу: білий амур, білий товстолобик та гібрид білого і строкатого товстолобика. Саме із цією метою  8 листопада у водосховище річки Тетерів почали запускати рибу.

 

«Сьогодні для меліорації водосховища річки Тетерів ми запустили 2,3 тонни, що становить більше 4 тис. екземплярів риби. Це не зариблення річки, а меліорація шляхом вселення риби. Завдяки цьому буде відбуватися процес вичищення наших річок від тих рослин, які заважають розвиватися чистому середовищу річки. Випускали рибу  протягом двох днів», повідомила начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Оксана Ревенко.

До цієї екологічної акції в районі провулка Гуйвинський   долучилися  студенти   факультету екології і права Житомирського національного агроекологічного університету, спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура» та «Екологія».

 Вони також зустрілися з випускником  агроуніверситету, а нині державним інспектором рибоохорони Романом Дем’янчуком та начальником Житомирського рибоохоронного патруля, співробітником кафедри біоресурсів, аквакультури та природничих наук ЖНАЕУ – Олександром Гонтарем.

Загалом у річку Тетерів випустили  1 тис. екземплярів білого амура та приблизно 6 тис. екземплярів гібриду білого і строкатого товстолобика, що становить майже 12 тонн. Середня вага однієї риби 300 грамів. Умови для життєдіяльності риб сприятливі. Рибу привезли із села Чубинці Сквирського району Київської області.  

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання