Традиційно у квітні   відзначається День пам’яті історії та культури.  З цієї нагоди студенти  факультету екології і права Житомирського національного агроекологічного університету відвідали Національний історичний музей України (м. Київ) у супроводі доцента кафедри правознавства Ірини Прокопенко.

Цей музей розпочав свою діяльність як музей старожитностей і мистецтва у серпні 1989 року, а після відновлення Незалежності України  – 15 жовтня 1991 року – було створено Національний музей історії України.

За кількістю і  значенням колекцій нині цей музей є одним із провідних в Україні. Його експозиції у хронологічній послідовності розкривають основні етапи боротьби за самостійну українську державу з найдавніших часів до сьогодення.

Студенти ЖНАЕУ змогли ознайомитися з  тематичними виставками: «Україна в роки Першої Світової війни та національно-визвольні змагання», «Україна у 20 ст. Доба Незалежності» та «100 років Української революції. Відродження держави».

Завдяки екскурсії студенти, які здобувають освіту в агроуніверситеті за спеціальністю «Право», змогли поринути у минуле та ознайомитися зі зразками тогочасної зброї, документами Центральної Ради, грошовими знаками УНР, документами міжвоєнного періоду, які несуть у собі великий дух історії України.

Їм  вдалося  відчути трагічність певних історичних подій, жертовність Героїв Революції Гідності.

Екскурсія відбулася за сприяння проректора з виховної роботи соцiального та гуманiтарного розвитку ЖНАЕУ Мартинчука І. В., завідувача кафедри правознавства Ляшенко Р. Д., заступника декана з виховної роботи  Світельського М. М. та голови профкому студентів  ЖНАЕУ Лопатюка О.