Виїзне заняття у смт Хорошів в Музей коштовного та декоративного каміння  для студентів-географів спеціальності «Науки про Землю» Житомирського національного агроекологічного університету за участю викладачів кафедри біоресурсів, аквакультури та природничих наук Половки С.Г., Світельського М.М., Половки О.А.  провели 23 жовтня.

Студенти ознайомились із зібранням унікальних мінералів та гірських порід з камерних пегматитів Житомирщини, а також розглянули та отримали цікаву інформацію від екскурсовода музею Ковтуна Івана Анатолійовича про близько 1800 зразків із геологічних утворень України, країн СНД, Європи, Америки, Африки та інших місць світу, серед яких є зелені кристали берилу, ніжно-блакитні аквамарини, прозорі зразки гірського кришталю, димчастого кварцу та чорного моріону; рожеві, блакитні і поліхромні топази, багряно-фіолетові кристали аметисту та багато інших дивовижних мінералів та гірських порід.

Висловлюємо особливу подяку за проведену екскурсію директору державної установи «Музей коштовного і декоративного каміння» Яковлєвій Віталії Василівні.

Студенти та викладачі ЖНАЕУ з великою цікавістю відвідали також музей історії смт Хорошів та Хорошівського району. Екскурсію майстерно провела директор  Валентина Григорівна. Відвідувачі дізналися багато цікавого про видатних земляків-житомирян родом із Хорошева – Юрія Градовського, керівника гурту «Древляни», відому актрису гумористичного жанру Клару Новикову, скульптора В. Пінчука. Цікаво було дізнатися, що із 1914 році  у цьому містечку, тоді Кутузове, тривалий час працював вчителем відомий у майбутньому український режисер Олександр Довженко.

Виїздне заняття допоможе в подальшому опанувати студентам такі дисципліни фахового спрямування спеціалізації «Географія та управління земельними ресурсами» як «Геологія з основами геоморфології» та «Географія Житомирської області».

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету