Надзвичайно пізнавальною виявилась екскурсія, яку  для студентів факультету лісового господарства Житомирського національного агроекологічного університету провели у місцевому краєзнавчому музеї.

Цей заклад розташовується у приміщенні історичної будівлі, відомій як Єпископський дім. У фонді музею представлено понад 12 тисяч виставкових зразків, які можуть повідати історію рослинного і тваринного світу Полісся.

«Тут знаходяться особливо цінні та рідкісні екземпляри, які не мають аналогів у всьому світі. Цікаво було дізнатися, що багато століть тому на території Житомирщини росли банани. Серед експонатів – опудала зубра, диких кабанів, вовків, птахів, а також колекції грибів, копалин та метеликів, – зауважує викладач ЖНАЕУ Федір Марков. –  Враховуючи масштаби колекцій комах у музеї, це прекрасна можливість «прокачати» себе ентомологічно. Між іншим, зубр із Городницього парку, який представлений у музеї, відзначає своє сторіччя. Опудала звірів майже нічим не відрізняються від живих тварин: злі вовки, орли в польоті, білка з горішком, двомісячне лисеня і найдрібніша миша. Здивував своїми розмірами павук-птахоїд, а серед представників орнітофауни у музеї вразив сокіл-сапсан, який налітає на свою жертву, розвиваючи швидкість при пікіруванні аж до 300 км/год.».

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету