Кілька місяців тому студенти, викладачі та керівництво Житомирського національного агроекологічного університету зустрічалися з експертом Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування Сергієм Романовичем. Тоді він розповідав про можливості працевлаштування молоді після завершення навчання у ВНЗ   в ОТГ.

Крім отримання першого робочого місця, студенти  могли б  там проходити стажування чи практику.  Нині ж, оприлюднені під час зустрічі ідеї та наміри, набули цілком реальних пропозицій, якими можуть скористатися студенти ЖНАЕУ.

«У зв’язку з проведенням реформи децентралізації влади в Україні, значна частина об’єднаних територіальних громад, утворених у межах Житомирської області, знаходиться у пошуку молодих фахівців, – відзначає проректор з науково-педагогічної роботи, соціального та гуманітарного розвитку    ЖНАЕУ Іван Мартинчук. – Вже наразі органи місцевого самоврядування ОТГ готові запропонувати проходження практики та стажування для усіх охочих студентів  ВНЗ . Крім того, розглядається можливість подальшого працевлаштування тих студентів, котрі виявлять таке бажання. Напрямки наявних вакансій є абсолютно різними. Громади шукають юристів, спеціалістів містобудування та архітектури, землевпорядників, державних реєстраторів, енергоменеджерів, фахівців з написання проектів, спеціалістів зі зв’язків з громадськістю, фахівців, що матимуть бажання розвивати напрями спорту, туризму та молодіжної політики в об'єднаній громаді. В окремих випадках керівники громад готові компенсувати працевлаштованим студентам вартість проїзду і навіть забезпечувати, у випадку необхідності, житлом. Не менш важливим залишається питання оплати праціпрацівників об’єднаних громад. Середня заробітна плата в успішних громадах для якісних працівників коливається в межах 5 000–10 000 гривень».

Студенти Житомирського національного агроекологічного університету також мають можливість піти на практику чи стажування в ОТГ регіону, попередньо пройшовши анкетування та реєстрацію.

У подальшому це дасть змогу не лише практично застосувати набуті знання і навики під час навчання у ЖНАЕУ, але й працевлаштуватися в ОТГ та розвивати громаду.

 Анкетування можна пройти на сайті ЖНАЕУ за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfHQ36ld8AZbTwH6ICu3zpO3IAMSn9IKdnHq6oNZDw_7YHyCw/viewform.

Нагадаємо, що у квітні 2017 року на базі Житомирського національного агроекологічного університету  проходив «Національний ярмарок вакансій для об’єднаних територіальних громад». Учасниками заходу стали студенти старших курсів агроуніверситету та представники Асоціації міст України у Житомирській області.

Крім цього, у січні 2018 року в рамках круглого столу   «Фермерство як компонент місцевого економічного розвитку та модернізації сільських територій» ЖНАЕУ підписав Меморандум про співпрацю з Баранівською міською ОТГ. Документ передбачає такі напрямки співпраці: проведення спільних заходів та інформаційно-роз’яснювальної роботи, розробка  і втілення навчальних, наукових, інформаційних програм й курсів,  реалізація проектів,  взаємовигідне співробітництво у різних сферах, інше.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету    

Корисні посилання