Студенти Житомирського національного агроекологічного університету спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура» на чолі із доцентами кафедри біоресурсів, аквакультури та природничих наук Іщук О.В. і Світельським М.М., разом з інспекторами Житомирського рибоохоронного патруля, 25 квітня проводили екологічну акцію  встановлення нерестових гнізд на Житомирському водосховищі та річках Тетерів, Гуйва, Гнилопять.

«Встановлення штучних нерестових гнізд є особливо актуальним в Житомир-ському водосховищі, оскільки тут навесні сильно коливається рівень води. Відкладена на мілководді поблизу берега ікра, після швидкого падіння рівня води, обсихає і гине, що зменшує популяцію цінних видів риб. Для вирішення цих проблем якраз і встановлюються штучні нерестові гнізда», – повідомив начальник Житомирського рибохоронного патруля Гонтар О. І.

Конструкція встановлених штучних нерестових гнізд була дуже проста: зрізані кущі або хвойні гілки зв’язувалися у вигляді довжелезного сніпка, а потім по всій його довжині чіплялися порожні пластикові пляшки, які будуть утримувати гніздо на плаву, а на кінцях прив’язували каміння для стійкого положення конструкції на воді.

Основні види, для яких призначаються встановлені штучні нерестові гнізда – короп, сазан, карась, лящ, плітка та судак.

Під час проведення екологічної акції було встановлено понад 200 штучних нерестових гнізд.

Житомирський національний агроекологічний університет