У Житомирському національному агроекологічному університеті 6 листопада провели  інформаційний семінар з питань протидії торгівлі людьми. Участь у заході взяли студенти із різних факультетів.

 

Про причини, форми, ознаки і різновиди торгівлі людьми, про тих, хто у групі ризику і як вирватися із такого «рабства», куди звертатися за допомогою  присутнім розповіли заступник директора департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністрації Світлана Бойм, тренер-консультант громадської організації «Авенір» м. Житомир Аліна Бродовська, старший оперуповноважений відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУНП у Житомирській області Вадим Рудзік, заступник директора обласного центру зайнятості Тетяна Касімцева.

На семінарі  обговорювали й актуальні питання працевлаштування молоді, переваги легальної зайнятості, ризики працевлаштування за кордоном, а також студенти ЖНАЕУ пройшли анкетування  щодо визначення  їх міграційних тенденцій та настроїв.

Начальник відділу міжнародного співробітництва Житомирського національного агроекологічного університету Павло Поплавський розповів, що на виробничу практику і стажування щорічно з навчального закладу за кордон відправляється 500–600 студентів. Вони працюють легально, мають усі документи на руках завчасно, сторони підписують договір.    ЖНАЕУ офіційно співпрацює із підприємствами та компаніями  у 14 країнах світу.

За словами Світлани Бойм, більше 21 мільйона  осіб  у світі визнані жертвами торгівлі людьми. Зокрема, є примусова праця,  торгівля людьми, торгівля органами, сексуальна експлуатація. У Житомирській області за 6 років статус «потерпілих від торгівлі людьми» мають 27 мешканців. Вони отримують медичний і соціальний супровід, разову фінансову допомогу. За роки Незалежності 160 тисяч українців потрапили у тенета торгівлі людьми. Втім, статистика може бути й іншою, адже не всі розповідають про те, що пережили і не звертаються у відповідні органи та структури.

Перш ніж їхати на роботу за кордон, Бойм радить зайти на сайт Міністерства соціальної політики  України і перевірити усю інформацію у переліку суб’єктів господарювання, які мають відповідні ліцензії. Також радить не довіряти оголошенням про оформлення документів і пропозиції   роботи за кордоном, серед яких  більшість – шахрайські схеми.

Аліна Бродовська наголосила, що кожні 30 с у світі в ситуацію торгівлі людьми потрапляє одна особа. Тенденція дуже загрозлива і найкращий спосіб уберегти себе – бути пильним, усе перевіряти, оцінювати всі ризики, звертатися за допомогою завчасно до юристів, нотаріусів  або представників громадських організацій тощо.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету


 PIКК 

web прийом до аспірантури

 PIКК

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання