До 32-річниці аварії на ЧАЕС у Житомирському обласному краєзнавчому музеї 26 квітня відбулася зустріч громадськості міста, краєзнавців, студентів з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та науковцями, які працюють у галузі радіоекології та займаються питаннями мінімізації наслідків аварії, в т.ч. – і в Житомирській області. 

 

У заході  взяли участь викладачі та студенти факультету екології і права Житомирського національного агроекологічного університету.

Перед присутніми виступили керівники та провідні фахівці обласного краєзнавчого музею, командир зведеного загону працівників управління внутрішніх справ у Житомирській області, якого в 1986 році  залучали до ліквідації наслідків аварії, полковник Литвиненко І.П., професор, доктор сільськогосподарських наук Надточій П.П. 

Литвиненко Іван Петрович розповів про особливості роботи його загону в зоні відчуження ЧАЕС, при проведенні евакуації населення Народицького та Овруцького районів, яку вони забезпечували відразу після аварії, згадав своїх колег та товаришів, з якими проводили вказані заходи.

Професор Надточій П.П. розповів про результати проведення наукових досліджень на радіоактивно забруднених територіях, поділився спогадами про роботу департаменту Мінсільгосппроду України, який він очолював у перші післяаварійні роки, щодо ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, внесок українських вчених, в т.ч. – працівників ЖНАЕУ у вирішення цих питань.

Для учасників зустрічі працівники музею провели екскурсію по музею та по чорнобильській фотовиставці.

  Нагадаємо, що у Житомирському національному агроекологічному університеті протягом 26–27 квітня   у рамках вшанування пам’яті жертв  аварії на ЧАЕС  проходила Міжнародна науково-практична конференція «Чорнобильська катастрофа. Актуальні проблеми, напрямки та шляхи їх вирішення».

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання