Протягом 24–25 липня, на факультеті ветеринарної медицини Житомирського національного агроекологічного університету проходив  семінар у рамках міжнародного   проекту  "Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: ІІ етап".

 

Зокрема, експерти проекту, представники регіональної державної лабораторії, викладачі-куратори та студенти ЖНАЕУ могли ознайомитися з методикою проведення ПЛР на новому, високотехнологічному обладнанні компанії «Thermo Fisher Scientific АЛТ-Україна». 

На сьогоднішній день, ПЛР у реальному часі дає можливість досліджувати матеріал та виявити молекули ДНК будь-якого походження, що має велике практичне та наукове значення.

Викладачі та студенти факультету ветеринарної медицини здобули практичні навики з постановки ПЛР в реальному часі для виявлення ДНК вірусу АЧС.

На основі результатів даної реакції ставиться остаточний діагноз на найбільш небезпечні хвороби тварин та людей. 

«Отримані знання та вміння, у процесі реалізації проекту, свідчать про здобуття студентами освіти в Житомирському національному агроекологічному університеті на сучасному, європейському, високотехнологічному рівні", – зазначив координатор проекту Олег Пінський, заступник декана з наукової роботи факультету ветеринарної медицини ЖНАЕУ.

 Нагадаємо, що міжнародний проект "Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: 2 етап"  реалізується Житомирським національним агроекологічним університетом спільно з ФАО (ООН) і Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР).

  ЖНАЕУ став учасником міжнародного проекту «Африканська чума свиней: підвищення обізнаності та пом’якшення ризиків в Україні» у 2018 році, а Житомирщина отримала сучасне діагностичне обладнання   для проведення аналізу полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі (RT-PCR) – єдиного надійного методу діагностики АЧС.  Дане обладання  доступне і студентам ветеринарного факультету агроуніверситету. Для них національний медіа-експерт Олександр Рєвнівцев також  проводить семінари  на тему «Проект технічної допомоги: Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: ІІ етап».

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету


 PIКК 

web прийом до аспірантури

 PIКК

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання