Гарною традицією для студентів Житомирського національного агроекологічного університету стало проведення практичних тренінгів, з метою отримання нової інформації та розширення власного набутого досвіду.  

 

Зокрема, у рамках проведення навчального тренінгу «Статистика у рослинництві» впродовж листопада  доцент кафедри аналізу і статистики Олена Русак провела низку виїзних занять зі студентами 4-го курсу спеціальності «Агрономія».

Особливу зацікавленість у студентів викликало відвідування ДУ «Державна фітосанітарна лабораторія», діяльность якої пов’язана із контролем у сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби.

У ході бесіди із зав. відділу фітосанітарного аналізу Л. О. Павлущенко студенти дізналися про методику проведення експертиз рослин та продуктів їх переробки від вітчизняних та імпортних об’єктів регулювання.

Не менший інтерес був викликаний до використання нового та сучасного обладнання у проведенні ентомологічного, мікологічного, бактеріологічного, фітогельмінтологічного, гербологічного, вірусологічного видів аналізу. У відділі аналітики пестицидів, агрохімікатів студенти ЖНАЕУ мали можливість поспілкуватися із завідуючою Г. В. Гончар, яка зазначила, що відділ дає можливість досліджувати майже всі види пестицидів і ознайомила із аналітичними дослідженнями на вміст діючої речовини та наявність домішок у них.

У ході екскурсії провідні фахівці не раз наголошували про особливості формування штату спеціалістів лабораторії, які здебільшого мають агрономічну освіту, проходять стажування у відповідних відділах інших лабораторій країни за своїми спеціалізаціями.

Висловлюємо вдячність директору Лабораторії Ігнатюку Анатолію Івановичу, заступнику директора – Полінкевичу ВолодимируАнатолійо-вичу та всьому колективу за сприяння у організації тренінгу,  змістовно проведений час та отримані нові знання.

Не менш цікавим було виїзне заняття до КП «Зеленбуд», що займається  наданням послуг з благоустрою та озеленення території в м. Житомир та області. Користуючись нагодою, студенти інформаційно консультувалися із провідними фахівцями підприємства щодо процесу створення розплідника з вирощування саджанців декоративних дерев, кущових рослин тощо.

Оглядову екскурсію для студентів по території комунального підприємства провела головний інженер садово-паркового господарства Г. О. Жук, яка розповіла про технологію вирощування найбільш поширених і затребуваних саджанців дерев і плодових культур, підготовку ділянки до посадки окремих сортів рослин, що вимагають досвіду, знань і великої кількості часу для їх вирощування у відповідних кліматичних умовах.

На запитання студентів щодо декоративного оформлення парків та скверів міста останніх років, Галина Олександрівна зазначила, що у 2017 р. озеленення центральної частини міста проводилося за допомогою посадки листяних дерев з гарною декоративною кроною. Крім цього, в квітковому оформленні – підприємство використовувало поєднання традиційних однорічних квітів із багаторічними рослинами, що у подальшому сприятиме можливості зекономити кошти на посадці квітів та використовувати їх для роботи з догляду.

Привернула увагу екскурсантів методика висадки дерев, що, здебільшого, проводиться як у рядовій посадці, так і групами.

Підсумовуючи результати екскурсії, дякуємо заступнику директора КП «Зеленбуд» Харченку Володимиру Йосиповичу та головному інженеру садово-паркового господарства Жук Галині Олександрівні за сприяння у організації заходу для студентів ЖНАЕУ, цікаву та змістовну екскурсію для них.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання