У Поліському національному університеті для студентів та викладачів 15 вересня ГО організація “Скриня корисних справ” провела майстер-майнд в рамках проєкту “Житомир надихає”. Метою проєкту є підвищення рівня патріотизму та обізнаності житомирян у гендерній тематиці. Сам проєкт - це презентація відеороликів про видатних жінок, чиї імена пов'язані з Житомиром.

“Жінки - це більша частина нашого суспільства, але вони не висвітлені в історії належним чином. Сьогодні дівчата та жінки думають, що багато прав їм належало завжди, а насправді права виборювались іншими жінками, зокрема, тими, хто є сьогодні героїнями цих відео. У рамках проєкту ми вирішили розповісти про видатних жінок, імена яких пов'язані з Житомиром і, зокрема, з Поліським національним університетом. Ці імена не дуже відомі на широкий загал, але про таких жінок ми маємо знати. Ми хочемо показати важливість жіночого лідерства та ролі жінок в історії. Люди повинні усвідомлювати, що Житомир - це не провінційне місто, а місто з глибокою історією, місто, де були розвинені наука, мистецтво, культура, волонтерство і все це робили не лише чоловіки, а й жінки. Краєзнавці теж певний час не звертали увагу на жіноцтво, яке розбудовувало суспільство, але це була не їх провина, це була така загальна тенденція висвітлення історичних подій. Враховуючи те, що Поліський університет - один з найстаріших вищих навчальних закладів Житомира, то знати історію закладу та імена людей, які з ним пов'язані, дуже важливо. Тож студенти, студентки, викладачі та викладачки, мають це доносити іншим і пишатися своєю історією, щоб будувати майбутнє”, - розповіла голова ГО “Скриня корисних справ”, консультантка по роботі з депутатськими групами з гендерних питань в Житомирській області Оксана Давиденко.

За словами Оксани Давиденко, тема жіночого лідерства дуже актуальна та важлива. Лише за останній рік Україна знизилася на 15 позицій у глобальному гендерному рейтингу (Global Gender Gap Report). А у цьому рейтингу аналізується доступ жінок до освіти, охорони здоров'я, економічна участь, розширення прав і можливостей в політиці.

“Ми сьогодні розуміємо, що жіноче лідерство, зокрема, у політиці - це можливість розв'язувати соціальні питання, можливість налагоджувати контакти”, - додала вона.

Варто зауважити, що ця презентація реалізувалась за сприяння депутатки міської ради, членкині депутатської групи з гендерних питань “Рівні можливості”, викладачки університету Катерини Молодецької, а також члена національної спілки краєзнавців України Сергія Собчука, який взяв участь у реалізації проєкту: він та його онука Анна стали акторами роликів, які після презентації будуть транслюватись на широкий загал.

Пресслужба Поліського національного університету