У рамках проведення практичного тренінгу з дисципліни «Екологічна статистика» для студентів Житомирського національного агроекологічного університету спеціальностей «Екологія» і «Водні біоресурси та аквакультура» 14 листопада  було організовано екскурсію до комунального підприємства «Житомирводоканал» (ведучий викладач  – доцент кафедри аналізу і статистики м. .В. Поповича С. В. Чугаєвська).

 

Студенти дізналися про давню історію підприємства, його організаційно-економічну структуру, мету діяльності та методи сучасної очистки води. Цікавою та пізнавальною була інформація про способи лабораторної перевірки якості питної води в місті.

КП “Житомирводоканал” Житомирської міської ради займається централізованим водопостачання та водовідведенням у нашому місті. Метою діяльності підприємства є безперебійна експлуатація діючих споруд водопроводу і каналізації, які знаходяться на його балансі для забезпечення населення міста Житомира, підприємств, організацій і установ питною водою, прийом та очистка стічних вод.

Наразі комунальне підприємство «Житомирводоканал»  займає 78,5 га території, на якій розміщено 50 виробничих об’єктів. Залишкова вартість основних засобів становить 53,0 млн грн. Чисельність працівників – 849 осіб.

На балансі підприємства знаходяться:дві греблі на річці Тетерів в с. Побитівка та в с. Дениші; водозабір та насосна станція І підйому; водоочисна станція та насосна станція ІІ підйому; виробнича база підприємства; чотири насосні станції ІІІ підйому; 14 підвищувальних насосних станцій; протяжність водопровідних мереж ~ 526,0 км; поверхневий водозабір на річці Тетерів; підйом води ~ 29,0 млн. м3/рік, що становить близько 79,1 тис. м3/добу. Обсяги реалізації питної води 12,6  млн.м3/рік ( 34,6  тис. м3/добу).

Екскурсанти зі ЖНАЕУ щиро вдячні за можливість та організаційну підтримку директорові підприємства Нікітіну А. М., заступнику директора з фінансово-економічних питань Огороднік О. П. Особлива подяка за цікаву та змістовну розповідь екскурсоводам – інженеру відділу охорони праці Мильцевій Г. Є. та заступнику начальника цеху водоводу Ступаковій Т. К.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання