У Житомирі 20–21 квітня  проходив чемпіонат та Кубок України з гирьового спорту серед юніорів та юніорок та кубок України серед чоловіків та жінок.

 

Урочисте відкриття чемпіонату відбулося   20 квітня у приміщені ФОК «Динамо».

Привітати учасників прийшли заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута та начальник управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту ОДА Світлана Гресь.

Участь у чемпіонаті взяли 211 учасників з 20 областей України. Серед них – 3 заслужені майстри спорту України, 12 майстрів спорту міжнародного класу та понад 70 майстрів спорту України.

Перед початком чемпіонату були вручені звання «Майстер спорту України»  та нагороджено переможців у вагових категоріях 58 та 63 кг серед юніорок.

Зокрема, студент технологічного факультету Житомирського наіонального агроекологічного університету Євгеній Колесник виборов І місце на чемпіонаті України з гирьового спорту серед юніорів.

Відзначимо, що   Колесник у грудні 2016 року виборов «бронзу» на Всеукраїнському турнірі з гирьового спорту пам'яті Ю. О. Резнікова. Також Колесник виконав норматив «Майстра спорту України». У нього є  близько півсотні медалей, десятки відзнак і призових місць на змаганнях районного, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів. Крім цього, студент ЖНАЕУ має «срібло» чемпіонату Європи з гирьового спорту, яке завоював на змаганнях у Польщі в травні 2016 року, а також «бронзу» чемпіонату світу з гирьового спорту в Сеулі у квітні 2017-го.

Довідково. Гирьовий спорт – силовий вид спорту, який ґрунтується на підніманнях гир (гирі) максимальну кількість разів за визначений проміжок часу згідно з правилами змагань у двох змагальних вправах (поштовх, ривок). Гирьовий спорт належить до неолімпійських дисциплін.

Після всенародної популярності, яку вправи з ваговими гирями отримали наприкінці XIX і на початку XX ст., на довгий час гирі перетворилися на різновид циркового мистецтва і стали допоміжними засобами розвитку фізичних якостей в інших видах спорту, залишаючись при тому атрибутом народних гулянь і розваг. У 1992 була створена Міжнародна федерація гирьового спорту (МФГС) і Федерація гирьового спорту України (ФГСУ).

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету


 PIКК 

web прийом до аспірантури

 PIКК

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання