За фінансової підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща за ініціативи та подання Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, який очолює Т. В.Фініков, спільно з Варшавським університетом, стартував відбір  учасників  міжнародного проекту "Інноваційний університет і лідерство" (Фаза ІІІ), у рамках якого в жовтні та листопаді 2017 р. відбудеться стажування у Варшавському та Ягеллонському університетах задля академічних лідерів, які мають бажання та здатні впроваджувати інноваційні освітні та управлінські технології у практики української вищої школи (жовтень 2017 р. група Е), орієнтовані на побудову динамічної структури стосунків з основними стейкхолдерами української вищої освіти (листопад 2017 р. група F) і передбачає інтенсивне тренінгове навчання в Україні та Польщі та підготовку й реалізацію відповідних індивідуальних мікропроектів.

Мета: підготовка двох груп академічних лідерів, що мають бажання та здатні впроваджувати інноваційні освітні та управлінські технології у практики української вищої школи (жовтень 2017 р. група Е), орієнтовані на побудову динамічної структури стосунків з основними стейкхолдерами української вищої освіти (листопад 2017 р. група F) і передбачає інтенсивне тренінгове навчання в Україні та Польщі та підготовку й реалізацію відповідних індивідуальних мікропроектів.

Терміни реалізації: липень 2017 року – травень 2018 року.

Головна ідея проекту у цілому полягає в ідентифікації потенційних лідерів змін в українських університетах, які знаходяться на третіх – четвертих позиціях в академічній ієрархії та готові вже невдовзі взяти на себе відповідальність за хід модернізації української вищої школи. Саме для цих людей буде забезпечено високоякісний тренінг із впровадження інноваційних освітніх та управлінських технологій у практики української вищої школи, побудови динамічної структури стосунків з основними стейкхолдерами української вищої освіти, допомоги у створенні персональної мережі корисних та перспективних контактів, реалізації інноваційних мікропроектів у своїх вищих навчальних закладах та університетських центрах, долучення до спільноти учасників проекту.

Схема реалізації проекту:

• на попередньому етапі відбудеться Всеукраїнський конкурс претендентів на участь у проекті (конкурсна комісія включає співорганізаторів проекту з Польщі та України);
  • на першому етапі (в Польщі – Варшава та Краків) відбудеться тренінг (2 тижні) з проблематики відповідних модулів, а після його завершення – серія консультацій та індивідуалізованих зустрічей з представниками академічного менеджменту, органів державного управління, фондів, бізнес-структур та іншими стейкхолдерами в рамках проблематики модулів;
  • на другому етапі (в Україні) учасники проекту, за допомоги польських та українських консультантів, готують мікропроекти (як індивідуальні, так і групові) з удосконалення роботи своїх університетів, академічних центрів, або, навіть, всієї системи вищої освіти України в обраних напрямах;
  • підсумком проекту виступає презентація підготовлених мікропроектів та їх пропозиція Міністерству освіти і науки України, Спілці ректорів ВНЗ, власним університетам на підсумковій конференції в травні 2018 р. (з прикладами презентацій Фази І можна ознайомитися на сайті Міжнародного благодійного Фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» (http://www.edupolicy.org.ua/_dx/main_ua/projects_ua/finalized-projects_ua/projectiul.html).

Претенденти на участь в обох групах мають у період до 15 вересня 2017 року (до 18.00) надіслати електронною поштою на адреси Спілки ректорів вищих навчальних закладів України та Міжнародного благодійного Фонду "Міжнародний фонд досліджень освітньої політики" (електронна адреса – finikov@edupolicy.org.ua) свої заявки на участь у проекті.

Заявка має містити:

• CVкандидата українською та англійською мовами (з обов’язковим зазначенням своїх службових та особистих електронних адрес та телефонів );
  • мотиваційний лист (з визначенням групи, на участь в якій претендує кандидат, та напряму майбутнього мікропроекту);
  • інформацію про особи чи особу, яка рекомендує кандидата (прізвище, ім‘я, побатькові, місце праці та посада, електронна адреса та контактний телефон, дані інституції/внз, що рекомендує кандидата) та скан рекомендаційного листа/листів;
  • відомості про наявність біометричного закордонного паспорту або наявність дійсної на період участі у відповідній групі шенгенської чи польської національної віз (відібраним учасникам, у яких відсутня ця умова, буде надано допомогу в оформленні віз).

Відбір учасників проекту буде здійснено на конкурсній основі організаторами проекту з української та польської сторін.

Оригінали цих документів повинні бути отримані організаторами проекту до 15 вересня 2017 року на поштову адресу Спілки ректорів вищих навчальних закладів України, вул. Bолодимирська, 64/13, м. Київ, 01601.

За підтримки: Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Міністерства закордонних справ Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України та під почесним патронатом Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань.

Співорганізатори:

• з польського боку – Варшавський університет, Ягелонський університет, Фундація Artes Liberales;
  • з українського боку – Міжнародний благодійний Фонд " Міжнародний фонд досліджень освітньої політики", Спілка ректорів вищих навчальних закладів України, Київський національний університет ім.Т.Шевченка.