У рамках відзначення 50-річчя Музею космонавтики ім.С.П.Корольова в Житомирі у Поліському національному університеті  представили нову форму  працівників Навчально-наукового центру космічних технологій та лабораторії геоінформаційних систем, які діють на базі закладу вищої освіти. До слова, логотип, який прикрасив форму, було презентовано з нагоди Дня науки у травні цього року.

 

Навчально-науковий центр космічних технологій   є структурним підрозділом, який забезпечує реалізацію статутних завдань Університету щодо провадження освітньої, наукової та інноваційної діяльності відповідно до сучасних тенденцій розвитку космічних інформаційних технологій, підвищення ефективності інноваційної діяльності і трансферу технологій шляхом формування регіонального центру компетенцій у сфері отримання та використання даних дистанційного зондування Землі з космосу та інших результатів космічної діяльності. Очолює Центр доктор технічних наук Сергій Ковбасюк.

Центр геоінформаційних технологій ArcGIS, який створено з метою розвитку та впровадження  ГІС технологій у навчальний та науковий процес, відкрили у Поліському національному університеті в квітні.  Там студенти та викладачі отримують консультації та нові навички щодо роботи в програмному середовищі «ArcGIS». Всі охочі вивчити основи ГІС   мають можливість пройти онлайн-курс «ArcGIS-базовий курс». Також Центр геоінформаційних технологій виступає як консультативна платформа. Лабораторія обладнана сучасними комп'ютерами, які відповідають вимогам програмного комплексу «ArcGIS». Співробітники Центру володіють на високому рівні навичками по роботі з цією програмою і наразі вже впроваджують сучасні методи обробки супутникових знімків та геокодування статистичної інформації.  За короткий період вдалося реалізувати кілька проєктів – дослідження «Оцінка рівня соціальної безпеки в умовах поширення коронавірусної інфекції (COVID-19)» , опитування з проблематики інформаційної безпеки «#StopFake!», «Трансформація сільських територій Житомирської області» тощо. 

Нагадаємо, що минулого року Поліський національний університет виступив із ініціативою щодо створення регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся», діяльність якого покликана забезпечити отримання позитивних соціально-економічних та екологічних ефектів від поєднання технологічних, науково-освітніх та культурних інновацій з прикладним використанням космічних технологій у розвитку регіону. Ідею підтримали депутати Житомирської обласної ради, а у січні 2020 року відбулося й підписання угоди щодо створення кластера між 12 першими учасниками.  

Поліський національний університет – єдиний в Україні заклад вищої освіти, який має повний космлекс наземних станцій приймання інформації ДЗЗ (три станції приймання на 137 МГц, 1,7 ГГц та 8,2 ГГц), лабораторію ДЗЗ з сучасними програмно-апаратними комплексами оброблення космічних знімків, що потенційно дозволяє приймати дані практично зі всіх відомих космічних апаратів ДЗЗ.

Зараз  в університеті працюють над  амбітним  проєктом зі створення   системи попередження та ліквідації лісових пожеж –  «Інтегрована система управління ризиками виникнення лісових пожеж з використанням ГІС технологій». Раніше представили  пілотну «Концепцію моделі управління регіоном на платформі космічних та геоінформаційних систем», неодноразово обговорювали можливості використання сучасних космічних та геоінформаційних систем в освітньо-науковій та інноваційній діяльності  тощо. 

Крім цього, у 2020 році у Поліському національному університеті з’явилася нова унікальна спеціальність  –  «Космічний моніторинг Землі».

Загалом фахівці, які здобули освіту за спеціальністю «Космічний моніторинг Землі»,  володітимуть сучасними методами і технологіями отримання, оброблення та використання інформації, інтелектуального аналізу даних і прийняття рішень у сферах національної безпеки і оборони, надзвичайних ситуацій, регіонального розвитку, екології та охорони навколишнього середовища, геології та надр, лісового господарства, аграрного сектору економіки.  

Пресслужба Поліського національного університету

 


 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання