У Житомирському національному агроекологічному університеті 20 грудня стартував спільний  з ПП «Галекс-Агро» пілотний проект з дуальної освіти. 

Зокрема, студенти та викладачі  навчального закладу зустрілись із генеральним директором та засновником ПП «Галекс-Агро» –  Олександром Ющенко, директором ТОВ «Органік Мілк» та ТОВ «Органічний м’ясний продукт» – Оленою Стретович.

 У рамках зустрічі  обговорили питання стажування та подальшого працевлаштування студентів ЖНАЕУ на виробничих потужностях провідного органічного підприємства України  ПП «Галекс-Агро».

Під час дискусії проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку ЖНАЕУ Людмила Романчук відзначила, що на даний час у закладі вищої освіти  успішно продовжується міжнародний проект з вирощування органічного сорго.

Також вона нагадала, що Житомирський національний агроекологічний університет є партнером Німецько-Українського проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства».

Відзначимо, що приватне підприємство «ГАЛЕКС-АГРО» представляє собою вертикальну інтеграцію підприємств (ТОВ «Органік Мілк», ТОВ «Органічний м’ясний продукт»), утворюючих виробничу ланку від виробництва органічної продукції рослинництва і тваринництва до переробки органічної сировини. Компанія має повний завершений цикл виробництва від вирощування кормів, утримання поголів'я м'ясо-молочного стада до переробки молочної сировини і виробництва кінцевого продукту споживання.

Дуальна форма здобуття освіти – це спосіб здобуття освіти, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації, як правило, на основі договору про здійснення навчання за дуальною формою здобуття освіти. 17 грудня 2018 року відповідно до ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши звернення депутата обласної та подання обласної державної адміністрації, обласна рада взяла до розгляду проект Програми організації підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти в Житомирській області у 2019–2022 роках.
Нагадаємо, що 23 травня 2019 року у Житомирському національному агроекологічному університеті вже традиційно проходитиме VII Міжнародна науково-практична конференція «Органічне виробництво і продовольча безпека».

Крім цього, на базі ЖНАЕУ функціонує Поліський центр органічного виробництва «Полісся Органік», проводиться ярмарок органічної продукції, розроблено та впроваджено у навчальний процес курс «Органічне виробництво». Все це є черговим свідченням комплексної роботи навчального закладу у напрямку розвитку органічного виробництва на теренах регіону та країни загалом із залученням закордонного досвіду та кращих напрацювань вітчизняних й іноземних науковців та практиків.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання