Перевірити свої знання з польської мови мали змогу учасники ІV загальноукраїнського диктанту  «Я пишу, Ти пишеш, Ми пишемо польською мовою», який 21 травня провели на базі Житомирського національного агроекологічного університету.

Традиційно цей захід проходить у кількох містах країни в рамках  програми «Biało Czerwone ABC» за підтримки Фонду «Свобода і Демократія» («Wolność i Demokracja») та Сенату Республіки Польща, а в Житомирі співорганізатором виступає обласна Спілка поляків України.

Цьогоріч писати диктант виявили бажання більше 220 школярів з різних куточків Житомирської області. Усіх їх люб’язно прийняв Житомирський агроуніверситет, надавши аудиторію для написання диктанту, забезпечивши необхідними умовами тощо.

Голова Житомирської обласної Спілки поляків України Вікторія Лясковська-Щур подякувала керівництву навчального закладу за підтримку ініціатив та допомогу у проведенні заходу.

Ректор ЖНАЕУ Олег Скидан наголосив, що агроуніверситет як один із найпотужніших ВНЗ регіону, навчає студентів, розвиває наукову складову, але, разом з тим, бере на себе і соціальну функцію.

«Наш університет має гарних партнерів і друзів серед польських вишів, реалізовуємо проекти, проводимо наукові конференції, приймаємо делегації і науковці агроуніверситету теж їздять у Польщу, співпрацюємо у сфері отримання «подвійних дипломів», – заявив під час відкриття заходу 21 травня ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан.  –  Разом з тим, ЖНАЕУ бере активну участь у розвитку свого регіону, налагоджуємо цільове співробітництво з польською громадою Житомирщини. Для нас честь, що учасники писатимуть диктант у стінах агроуніверситету. Сподіваємося, що частина  із вас повернеться сюди вже студентами».

До слова, після завершення написання диктанту, учасникам роздали інформаційні матеріали про факультети та спеціальності, які пропонує абітурієнтам ЖНАЕУ. У їх числі нова спеціальність – «Міжнародні економічні відносини».

Вікторія Лясковська-Щур розповіла, що диктант в Житомирі зібрав  школярів віком 12–18 років. Захід був присвячений видатній постаті Івана Павла ІІ. Для переможців організатори підготували пізнавальні подарунки і цінні призи.

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України

Баннер Міністерство аграрної політики та продовольства україни