18 жовтня 2017 р. в університеті пройшов перший із серії семінарів з пермакультури,

 

 покликаний виявити талановиту молодь, яка прагне жити у гармонії з природою,

 примножуючи природно-ресурсний потенціал територій

Практично розкриваючи ноосферні підходи вчення В. І. Вернадського щодо гармонійного розвитку особистості у взаємодії з природою пермакультура як підхід до проектування оточуючого простору та систем ведення сільського господарства, заснованих на взаємодіях з природними екосистемами, дозволяє не лише більш ефективно з позиції трудомісткості та економічності реалізовувати завдання продовольчої безпеки та ландшафтного дизайну (від англ. permaculture – permanent agriculture – «перманентне сільське господарство», життєдіяльність та господарювання націлені на майбутнє), відновлення природно-ресурсного потенціалу території через базові ноосферні основи гармонійного розвитку всього живого у просторі, враховуючи викладене ініційоване проведення курсів пермакультурного дизайну на базі університету. Перший ввідний семінар проведено 18.10.2017 р. на базі екологічного та агрономічного факультетів, а також факультету лісового господарства. Учасникам семінару було представлено практичні методи господарювання та запропоновано сформувати відповідний спосіб мислення, спрямований на вирішення питань екології, спостереження за природою та дослідити знання народу нашої місцевості. В основу зазначеного підходу покладено турботу по Землю, людей та оточуючий їх простір.

В зустрічі зі студентами взяли участь представник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Михайло Мельницький, який є координатором Всеукраїнського пермакультурного проекту «Життя на планеті Земля залежить від тебе» та пермакультурний дизайнер з Хмельницької області Іванна Білоус, які поділилися досвідом створення родових садиб на площі 1,3 га, закладки лісосаду, створення гряд Хольцера, теплих гряд В. Розума, розкрили сутність практики Джеффа Лотона, специфіку копання озер та багато іншого. В ході семінару було висаджене насіння дерев, кущів та інших багаторічних рослин.

Студентам та викладачам була представлена концепція «Сільське господарство за підтримки спільноти (CSA)» та механізм її реалізації в Україні, що сприяє більшій солідарності між міським та сільським населенням, в рівній мірі розширює можливості як споживачів, так і фермерів, пропонуючи рішення загальних проблем, що стоять перед виробниками і споживачами по всьому світі. Її суть включає наступне:

  1. Справедливі місцеві продовольчі системи є ефективним інструментом для відновлення місцевого продовольчого суверенітету регіонів та громад по всьому світі.
  2. Скорочуючи ланцюг постачальників, схеми CSA є ефективним способом забезпечення здорового харчування та запобігання неповноцінному харчуванню.
  3. CSA сприяє рівному розподілу відповідальності в економічних відносинах, а також створенню соціальної мережі солідарності між фермерами та споживачами, формуючи більш соціально справедливу та сталу спільноту, що провадить справедливу торгівлю як із сусідами, так і з віддаленими регіонами.
  4. Рішення проблем охорони навколишнього середовища і зміни клімату є природним продовженням концепції CSA, яка заснована на співпраці та гармонії з природою.

Ввідні лекції курсу заплановані на 18.10.2017 р. та 27.10.2017 р. Практична частина курсу буде проводитися в екополісі «Гранідуб» (за адресою: с. Дубівка Новоград-Волинського району Житомирської області), проект створення якого представив один із засновників Андрій Стрілець. Доставку до місця проведення занять та повернення до м. Житомира забезпечує ГО «Всеукраїнський пермакультурний проект «Життя на планеті Земля залежить від тебе».

Запрошуємо до участі в наступному семінарі на факультеті лісового господарства. Початок роботи о 10 годині 27 жовтня 2017 р.

Інформаційне бюро Ради молодих вчених університету

Плотнікова М. Ф.


 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання