Розвиток сільських територій через активізацію ролі громад – створення експериментального середовища (платформи) для реалізації інноваційної моделі публічного управління та проектів сталого соціально-економічного розвитку громади на базі Несолонської сільської ради

 

3 жовтня 2017 р на базі Несолонської сільської ради відбулися громадські слухання на тему «Створення експериментального середовища (платформи) для реалізації інноваційної моделі публічного управління та проектів сталого соціально-економічного розвитку громади», в яких взяли участь представники ЖНАЕУ.

Підписання Меморандуму про співпрацю між ННЦ «Інститут аграрної економіки» НААН України, ЖНАЕУ, Несолонською територіальною громадою, ВГО «Народний рух захисту Землі», ГО «Науково-дослідний інститут удосконалення систем управління», ГО «Гранідуб», ГО «Лагульське об'єднання сталого землекористування» стало основою для створення комунікативного простору для обговорення актуальних проблем багатофункціонального розвитку сільських територій та формування пропозицій щодо експериментального середовища для реалізації інноваційної моделі публічного управління та проектів сталого соціально-економічного розвитку громади на базі Несолонської сільської ради в умовах децентралізації управління.

В ході громадських слухань висвітлено наступні доповіді:

 • Данкевич Віталій Євгенович – доцент кафедри міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції ЖНАЕУ, кандидат економічних наук, докторант.

Тема виступу: «Інклюзивна модель сталого розвитку сільських громад в умовах євроінтеграційної перспективи».

 • Васильєв Михайло Леонідович – голова Всеукраїнської громадської організації «Народний Рух Захисту Землі».

Тема виступу: «Досвід державно-приватного партнерства та співпраці громадських організацій у розвитку сільських територій».

 • Ковальчук Таміла Яківна – Несолонський сільський голова.

Тема виступу: «Проблеми та стан розвитку Несолонської територіальної Громади».

 • Плотнікова Марія Федорівна – доцент кафедри інноваційного підприємництва та інвестиційної діяльності ЖНАЕУ. Кандидат економічних наук.

Ноосферна освіта – перспективний напрям в сучасній технології навчання.

 • Карпенко Валерія Василівна – учениця 11-Б класу Озерненської гімназії Житомирського району.

Тема виступу: «Заняття, житло та побут жителів родового екологічного поселення «Тартак» Черняхівського району Житомирської області».

 • Ходаківський Євгеній Іванович – професор кафедри економічної теорії, інтелектуальної власності та публічного управління ЖНАЕУ, доктор економічних наук, професор.

Тема виступу: «Нова модель підготовки спеціалістів з публічного управління та її вплив на розвиток сільських територіальних громад».

 • Стрілець Андрій Петрович, голова громадської організації «Гранідуб».

Тема виступу: «Практика розробки та впровадження стратегії розвитку територіальної громади».

До обговорення питань розвитку сільських територіальних громад  запрошено представників Новоград-Волинської районної ради, Новоград-Волинської районної державної адміністрації, депутатів Несолонської сільської ради, представників Несолонської територіальної громади, науково-педагогічних працівників, аспірантів і докторантів Житомирського національного агроекологічного університету, громадських організацій, практиків-управлінців з питань впровадження безвідходних технологій у виробництві та життєдіяльності, Асоціації міст України, Асоціації сільських і селищних рад, мешканців родових поселень, представники ЗМІ.

Резолюція громадських слухань

«Створення експериментального середовища (платформи) для реалізації інноваційної

моделі публічного управління та проектів сталого соціально-економічного розвитку
громади на базі Несолонської сільської ради».

3 жовтня 2017 р                                                                                          с. Несолонь

Заслухавши і обговоривши доповіді і виступи під час громадських слухань, її учасники вносять на розгляд наступні пропозиції:

 1. Громадській організації «Гранідуб» для реалізації проектів сталого соціально-економічного розвитку Несолонської територіальної громади розробити проекти:

а) Біолісогосподарський комплекс «Посолонь»,

б) Центр розвитку Несолонської територіальної громади,

в) Пермакультурний центр «Гранідуб».

 1. Вищеназвані проекти винести на засідання Ради старійшин і сесію Несолонської сільської ради з подальшим поданням для наукової експертизи Житомирському національному агроекологічному університету.
 2. Звернутися до Новоград-Волинської районної державної адміністрації з клопотанням щодо надання дозволу на виготовлення технічної документації щодо встановлення меж земельних ділянок загальною площею 21,9 га для надання в оренду ГО «Гранідуб» для розбудови пермакультурного саду в рамках проекту «Пермакультурний центр Гранідуб».
 3. Виходячи з загрозливих тенденцій в екології планети Земля взагалі та екології людини, зокрема, враховуючи стурбованість освітян, науковців, громади поточною екологічною ситуацією, запропонувати в Несолонській ЗОШ І–ІІІ ступеня запровадити викладання курсу «Уроки для стійкого розвитку».
 4. Враховуючи, що на території Несолонської громади має місце позитивний досвід інноваційної моделі публічного управління та проектів сталого соціально-економічного розвитку громади, запропонувати вищестоящим органам влади визначити Несолонську сільську раду експериментальним середовищем (платформою) для реалізації інноваційної моделі публічного управління та проектів сталого соціально-економічного розвитку громади.
 5. 6. Запропонувати Національному науковому центру «Інститут аграрної економіки» спільно з Житомирським національним агроекологічним університетом підготувати і направити в установленому порядку у вищестоящі органи влади проект Наказу «Про надання Несолонській сільській раді статусу експериментального середовища (платформи) для реалізації інноваційної моделі публічного управління та проектів сталого соціально-економічного розвитку громади з науковим обґрунтуванням цієї пропозиції».
 6. 7. Рекомендувати розглянути підняті під час громадських слухань питання на круглому столі в Житомирському національному агроекологічному університеті. До участі запросити представників Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирської обласної ради та ННЦ «Інститут аграрної економіки» НААНУ, Асоціації сільських і селищних рад, Асоціації міст України, інших громадських організацій та фахівців у сфері розвитку сільських територій.
 7. 8. Підготувати звернення до керівництва фермерського господарства «Аделаїда» про забезпечення безкоштовного харчування учнів Несолонської школи.
 8. Розробити проект розвитку сільського зеленого туризму на базі Несолонської громади з подальшим його поданням для участі в конкурсі грантів з метою реалізації інвестиційно-інноваційних програм.

Інформаційне бюро Ради молодих вчених університету,

Плотнікова М.Ф.

Корисні посилання