12–14 лютого 2018 року в м. Київ пройшов Регіональний семінар TAIEX з питань Африканської чуми свиней в рамках Європейського інструменту інституційної розбудови. TAIEX є інструментом технічної допомоги та обміну інформацією Європейської Комісії. TAIEX підтримує державні адміністрації щодо наближення, застосування та забезпечення дотримання законодавства ЄС, а також сприяння обміну найкращими практиками в ЄС.

 Африканська чума свиней (ASF) є загрозою спільною для свинарства України, сусідніх країн – Білорусії, Молдови та Європейського Союзу. Метою цього семінару був обмін досвідом у сфері запобігання та ліквідації АЧС.

Представники кількох країн-учасниць ЄС (Латвії, Литви, Німеччини), а також, України, Молдови та Білорусії обговорили аспекти АЧС: епізоотологію, нагляд, заходи профілактики, особливості діагностики та епізоотичного обстеження, форми комунікації, співпрацю із зацікавленими сторонами тощо.

У семінарі пбрали участь фахівці Держпродспоживслужби України, а також її територіальних органів, представники вищих навчальних закладів та наукових установ. Від ЖНАЕУ в семінарі взяли участь доценти Бегас В. Л. та Романишина Т. О. як запрошені представники міжнародного проекту «Африканська чума свиней: підвищення обізнаності та пом’якшення ризиків в Україні», який реалізується в Україні Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об’єднаних Націй (ФАО), за підтримки Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Керує робочою групою проекту доцент Пінський О. В.

Протягом першого дня роботи була висвітлена ситуація щодо АЧС в ЄС та Україні, Литві, Білорусі, Молдові. Було корисно порівняти епізоотичну ситуацію в різних країнах, а також методи ліквідації і профілактики хвороби, які, незважаючи на єдиний протокол у різних країнах мають неоднакові підходи через різні особливості цих країн. Також піднімалися питання ветеринарно-санітарного нагляду та особливості проведення дезінфекції при АЧС. Другого дня обговорювалися питання боротьби з АЧС в дикій фауні. В другій половині дня Сандра Блом розповіла, як проводиться профілактика і аналіз ризиків щодо АЧС в Німеччині. Також вона подала багато інформації, що стосується епізоотології АЧС.

На останній день роботи семінару були висвітлені методи управління ризиками та заходи щодо ліквідації АЧС, що проводяться в Україні. Обговорювалися методи роботи зі ЗМІ, комунікації із зацікавленими сторонами в питаннях АЧС. Антон Герілович детально ознайомив присутніх з інструментами молекулярної діагностики АЧС.

Було відмічено, що така співпраця дуже корисна в напрямку подолання африканської чуми свиней. Кожен учасник почерпнув з семінару щось необхідне і корисне.

Більш детально з матеріалами конференції можна познайомитися за посиланням: http://www.asf.vet.ua/index.php/purpose-project/about-asf/298-taiex-regional-workshop-on-african-swine-fewer

Бегас В. Л. - факультет Ветеринарної медицини


 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання