У Житомирській обласній філармонії ім. С. Ріхтера 12 вересня відбулися урочистості напередодні Дня фізичної культури і спорту, під час яких  відзначили спортивну еліту області.

Захід  проходив за участю почесних гостей: голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка, голови Житомирської обласної ради Володимира Ширми, заступника голови Житомирської ОДА Ярослава Лагути, начальника управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту облдержадміністрації Світлани Гресь, голови відділення НОК України в Житомирській області Олександра Оніщука та заслуженого тренера України з вільної боротьби,  повного кавалера ордену "За заслуги" Руслана Савлохова.

Під час  святкування керівники області вручили нагороди найкращим представникам спортивної сфери Житомирщини.

Зокрема, ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан був  відзначений грамотою та годинником обласної ради за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту в Житомирській області та з нагоди Дня фізичної культури і спорту.

Студентка факультету екології і права ЖНАЕУ Анастасія Філон, яка успішно виступає на міжнародних турнірах у складі національної параолімпійської збірної команди з волейболу сидячи, здобуваючи високі результати та нагороди, отримала грамоту управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської ОДА за вагомий особистий внесок у розвиток фізкультурно-спортивного руху в області та з нагоди Дня фізичної культури і спорту в Україні.

«Ми не лише готуємо фахівців, які розбудовуватимуть економіку, аграрний сектор та промисловість країни, але й створюємо умови для спортивного розвитку студентів», – розповідає ректор Житомирського національного агроекологічного університету.

За останні кілька років тут суттєво оновили спортивну базу та інвентар, відремонтували приміщення, встановили нові майданчики. Зокрема, було капітально відремонтовано зал спортивних ігор №1, встановлені металопластикові вікна, повністю оновлено освітлення, опалення й панелі. Також відремонтували зал важкої атлетики та гирьового спорту, облаштували новий тренажерний зал, змонтували аудіосистему та інформаційне табло для  проведення спортивних заходів.

У ЖНАЕУ повністю відремонтували і обладнали новою сантехнікою допоміжні приміщення, роздягальні, душові,  вбиральні. У 2018 році було спроектовано та збудовано відкритий комплекс силових тренажерів, де одночасно можуть займатися майже 100 студентів. У березні  вручили  баскетбольні, волейбольні, футбольні та тенісні м’ячі збірним командам університету, а до цього вони отримували нову форму. Студенти ЖНАЕУ  – переможці не лише обласних та всеукраїнських змагань, але й гідно представляють країну на міжнародній арені, здобуваючи найвищі нагороди.

«З кожним роком у нас збільшується кількість титулованих спортсменів:маємо ким пишатися і на кого рівнятися. Ми постійно маємо унікальну можливість  наблизитися до справжніх зірок спорту, адже вони серед нас,  –  продовжує ректор. – Намагаємося підтримувати таких студентів, адже вони поєднують навчання із тренуваннями та змаганнями,  виборюючи призові місця.  Безпосередньо в університеті ми також  плекаємо спортивний запал наших студентів, викладачів та співробітників, влаштовуючи спартакіади. Зокрема,  вже традиційними є загальна Спартакіада серед факультетів (12 видів спорту), Спартакіада першокурсників (11 видів спорту), Спартакіада «Здоров’я» серед викладачів та співробітників університету (5 видів спорту) та спортивні ігри між гуртожитками, переможців яких нагороджуємо перехідними кубками, грамотами і подяками під час «Вечора спортивної слави» наприкінці року.  Загалом у нас працює 18 секцій з різних видів спорту, де підвищують свою спортивну майстерність майже  півтисячі студентів. У Житомирському національному агроекологічному університеті навчаються студенти, які займаються різноманітними командними та індивідуальними видами спорту. Я щиро дякую кафедрі фізичного виховання, усьому колективу викладачів і тренерів за те, що усі ці роки плекають нове покоління спортсменів. Це дійсно велика робота. Ми з радістю слідкуємо і за спортивними успіхами наших випускників.  Більше   півсотні студентів стали майстрами спорту, а  13 студентів  – майстрами спорту міжнародного класу».

На базі агроуніверситету  проводиться багато різних спортивних змагань регіонального та всеукраїнського рівнів, значна частина з яких –  чемпіонати з волейболу серед чоловічих і жіночих команд, ветеранів.  Крім цього, колектив ЖНАЕУ три роки тому виступив ініціатором проведення міського турніру з волейболу «Герої серед нас»  з метою вшанування світлої пам’яті загиблого героя, десантника 90 батальйону та випускника Дмитра Ільницького.

Варто зазначити, що День фізичної культури і спорту – свято України, яке відзначається щорічно у другу суботу вересня. Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи фізкультурних і спортивних організацій та об'єднань громадян…» згідно з Указом Президента України «Про День фізкультури і спорту» від 29 червня 1994 року.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету

Житомирський національний агроекологічний університет