Протягом  15–17 травня  у  Народицькому районі перебували науковці з Великої Британії та Норвегії – Джим Сміт, професор Університету Портсмута (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії), Нік Бересфорд, професор Центру екології та гідрології Ради з наукових досліджень навколишнього середовища Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Майк Вуд, професор Університету Сольфорда (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії), Дебора Оттон, професор Норвезького університету наук про життя (Норвегія) та Нільс Бомер, представник Міжнародного екологічного об`єднання Bellona (Норвегія) – представники проекту «iCLEAR».

Протягом трьох днів із іноземними делегатами працювали представники місцевої влади  та природного  заповідника «Древлянський», керівний склад Житомирського національного агроекологічного університету  та гості із сусідньої Білорусі. 

Зокрема, ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан, проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Людмила Романчук,   провідний фахівець відділу міжнародного співробітництва Олександр Чайкін мали можливість обговорити з ними    наслідки довготривалого забруднення навколишнього середовища після Чорнобильської катастрофи та подальші напрямки співпраці  у цій сфері. Також стало відомо, що  ЖНАЕУ приєднується до міжнародного проекту «iCLEAR».

Учасники заходу   відвідали с. Звіздаль та с. Великі Кліщі, де мали змогу поспілкуватися з єдиною жителькою села. Побували   в опорних пунктах сіл Ганнівка та Любарка. 

 Проект «iCLEAR» має на меті підтримати українське агентство «SAUEZM» і розробку нової стратегії для Чорнобильської зони відчуження і зони обов’язкового відселення.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

Корисні посилання