Сотні  житомирян прийшли покласти квіти до меморіальної дошки пам’яті першого Міністра Мінчорнобиля України Г. О. Готовчиця, меморіального пам’ятника працівникам органів внутрішніх справ – жертвам Чорнобиля, пам’ятного знака «Чорна біль» та пам’ятника «Пожежним, які врятували світ».

Пам’ятні заходи до річниці аварії на ЧАЕС проходили 26 квітня за участю заступника голови ОДА Ярослава Лагути, першого заступника голови облради Сергія Крамаренка, духовенства, громадськості. Також до покладання квітів долучилися ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан,  проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Людмила Романчук,  викладачі і студенти навчального закладу.

Рада християнських церков у рамках заходу провела спільний молебень.

Довідково: аварія на ЧАЕС – найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі. З різницею у дві секунди відбулися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30–40 разів більше, ніж за вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році. Лише наступного дня, після того як у Швеції за рівнем радіації визначили, що в Україні мала місце аварія, уряд СРСР повідомив про Чорнобильську трагедію. Від вибуху і при гасінні пожежі, що тривала близько 10 днів, загинув 31 чоловік і понад 200 було госпіталізовано. За неофіційною статистикою в Україні померло не менше 15 тисяч людей, які були уражені в результаті аварії на Чорнобильській АЕС.