Науково-практичний семінар  «Використання космічних технологій в інтересах національної економіки Карпатського регіону» 5 грудня відбувся у Національному університеті «Львівська політехніка».

 

Участь у заході взяли провідні вчені та спеціалісти національних й зарубіжних наукових центрів, які  розглянули низку важливих питань:

  • моніторинг земної поверхні за результатами дистанційного зондування Землі в інтересах народного господарства, зокрема з питань екології та природних ресурсів, об’єктів інфраструктури, сільського та лісового господарства, водних ресурсів тощо;
  • навігаційне та координатне забезпечення регіону з метою контролю руху та управління наземного транспорту, розробки корисних копалин, землекористування за даними мережі станцій НЦУВКЗ;
  • обговорення напрямів співпраці та використання спільних наукових проєктів НЦУВКЗ, державних органів влади, органів місцевого самоврядування, закладів вищої освіти, наукових установ та комерційних структур в інтересах розвитку регіону.

Зокрема, ректор Житомирського національного агроекологічного університету презентував присутнім  концепцію пілотної моделі управління регіоном на платформі космічних та геоінформаційних систем, над якою працювали близько 9 місяців. 

Нагадаємо, що Житомирська обласна рада 12 листопада схвалила Концепцію створення регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся». Діяльність кластера забезпечить отримання позитивних соціально-економічних та екологічних ефектів від поєднання технологічних, науково-освітніх та культурних інновацій з прикладним використанням космічних технологій в розвитку регіону". Саме Житомирський національний агроекологічний університет спільно з Музеєм космонавтики ім. С. Корольова виступили з ініціативою створення відповідного кластера. 

До слова, у рамках створення  з Державним космічним агентством України та Національним центром управління та випробувань космічних засобів регіонального космічного центру "Полісся"  на території ЖНАЕУ встановлено антенну станцію для прийому інформації з космічних апаратів. Космічний центр «Полісся» діятиме на базі Житомирського агроуніверситету, а його створенню передувала низка зустрічей та візитів для обміну досвідом, а також підписання угод про співпрацю:

- у сфері розробки та випробування передавальної апаратури, антенних систем з різним діаметром дзеркал для наземних супутникових станцій з Тернопільським державним науково-технічним підприємством «Промінь»;

- у сфері розробки та випробування електро- і радіовимірювальної апаратури, пристроїв для інформаційно-комунікаційних технологій, засобів моніторингу наземних об'єктів і контролю навколишнього середовища, деталей і вузлів механічного та каркасно-штампувального виробництва, застосування безпілотного авіаційного комплексу "SPECTATOR" для аграрного сектору з  ВАТ «Меридіан» ім. С. П. Корольова;

- у сфері космічної, наукової і науково-технічної діяльності з Національним центром управління та випробувань космічних засобів.

Крім цього,  у січні цього року в Житомирському національному агроекологічному університеті   вперше  відбувся  форум  «Космічні технології для агробізнесу», а у червні – масштабний Національний форум «Корольов. Космос. Житомир».  Також керівництво та співробітники ЖНАЕУ беруть участь у  тематичних заходах, виставках по всій країні, налагоджують співробітництво з різними підприємствами й установами. 

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету


 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання