На  базі природного заповідника «Древлянський» у Житомирській області 7 липня  відбувся  І міжнародний семінар  «Новітні підходи у збереженні видів флори і фауни та типів природних оселищ, важливих для Європи в Поліському регіоні».

«Заповідна справа – важливий напрям природоохоронної діяльності, покликаний зберігати та дбайливо використовувати унікальні й типові куточки природи, як от народицьке Полісся, що невід’ємно пов’язане з гармонійним поєднанням водойм, лісів, мережі річок та іншими куточками рідного краю, які відновлюють сили людини, дають натхнення та є домівкою для тисяч рослин і тварин», – відзначають організатори заходу.

 Семінар, який провели з нагоди Дня працівників природно-заповідної справи, мав на меті покликаний ознайомити спеціалістів та громадськість з новими підходами у збереженні флори і фауни, зокрема і вищезгаданого народицького Полісся.

Теоретична та урочисто-вітальна частина семінару відбулися у селищному будинку культури.

 На заході були присутні заступник Міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко, народний депутат України Павло Дзюблик, директор проекту АРЕNА («Підтримка України в апроксимації напрацьованого законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища») Галина Ковальчук, ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан та проректор ЖНАЕУ Людмила Романчук, голова Народицької  РДА Віктор Пащук, голова Народицької  ОТГ Анатолій Леончук та представники  Житомирської ОДА і Республіки Білорусь.

 У рамках семінару Василь  Костюшин – експерт проекту АРЕNА, представив доповідь «Моніторинг рідкісних видів тварин на території ПЗФ в світі угоди про асоціацію за ЄС».

Роль природного заповідника «Древлянський» у збереженні видів рослин Бернської конвенції та Рідкісних біотопів, які підлягають особливій охороні в Європі, окреслив Олександр Орлов, а представник WWF в Україні – Роман Волосянчук, розповів про «Ідентифікацію пралісів, квазіпралісів та природних лісів на Поліссі» та інших.

 Змістовними та цікавими також були доповіді щодо збереження видів флори і фауни та типів природних оселищ в українському та білоруському Поліссі і вдосконалення природоохоронного статусу Прип’ятського Полісся у транскордонному вимірі.
 

Також учасники семінару мали нагоду ознайомитися з роботою Розсохівського природоохоронного науково-дослідного відділення та взяти участь у відкритті будинку науковця.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету


 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання