У Житомирському національному агроекологічному університеті  28 листопада відкрили інжинірингову школу «Noosphere Engineering School». Наразі в Україні таких сучасних лабораторій  від «Ноосфери» лише сім у п’яти – Київ, Рівне, Дніпро, Черкаси та Житомир.

«Noosphere Engineering School» – це спільний проєкт компанії «Noosphere» і провідних університетів України, пов'язаний із розвитком IT-сфери та інноваційних технологій. У рамках проєкту топ-менеджери «Ноосфери» діляться зі студентами  знаннями і практичним досвідом, а  викладачі та  професори  закладів вищої освіти – науковими, емпіричними, теоретичними рішеннями. Такий синтез теорії і практики дозволяє створити і реалізувати інноваційні ідеї. Це центр досліджень і проєктів, синергія   експертів, студентів  та ентузіастів, каталізатор  провідних інновацій на  стику науки і бізнесу. Діяльність школи    пов'язана з розвитком інтернет-технологій, обробкою супутникової інформації, розробкою нових технологічних рішень для всієї України та світу тощо.

Про функціональні можливості цієї школи та про перші проєкти, створені від початку її роботи, розповів  в ефірі телеканалу «UA: Житомир» ректор ЖНАЕУ Олег Скидан.

У лабораторії є три кімнати, кожна з яких має своє функціональне навантаження:

• конференцзала – для проведення воркшопів, семінарів, лекцій, зустрічей, обговорень, трансляцій, забезпечена мультимедійними засобами і зручними меблями;
  • кімната для обміну досвідом;
  • лабораторія з потужними комп’ютерами,  частина з яких обладнана двомоніторною системою, дві паяльні станції тощо.

Також у лабораторії є 3D-принтер, який ще в березня під час  «PolissiaTechFest» подарував міський голова Сергій Сухомлин.  У центрі досліджень зможуть працювати не лише студенти агроекологічного університету, але й всі хто, має бажання реалізовувати свої новітні ідеї та бути дотичним до творення майбутнього. Це студенти з інших університетів міста, школярі.   Команда школи вже створила  і презентувала кілька проєктів, серед яких – унікальна інтерактивна пісочниця GalaSAND,  призначена для вивчення і демонстрації дітям Сонячної системи, споруди з планет, формування їх ландшафтів з урахуванням особливостей поверхні. Крім того, розробка оснащена інтерактивної консоллю для ігор, а також передавати тактильні відчуття за допомогою температури піску. У рамках хакатону "Метеокомплект"  від  «NoosphereEngineeringSchool»  студент факультету інженерії та енергетики ЖНАЕУ Андрій Кондратюк  представив проєкт «Метеорологічний комплекс для системи керування вогнем артилерійських підрозділів «ArtOs». Відмінністю поданого проєктного рішення стала можливість його застосування не тільки для потреб Збройних Сил України, але й для метеорологічного контролю в сільському господарстві.   Під час регіонального ІТ-конкурсу «Золотий байт»  команда лабораторії інжинірингової школи ЖНАЕУ з інтерактивною пісочницею  здобула перемогу в номінації «Startup Сhallenge».

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету

ПОЛІСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ