Житомирський національний агроекологічний університет – навчальний заклад у центрі міста із майже столітньою історією. Нині тут готують майбутніх фахівців у 14 галузях знань, а за кількістю студентів цей заклад вищої освіти – найбільший в регіоні.
Разом з тим, протягом останніх років ЖНАЕУ суттєво покращив свої показники у різноманітних рейтингах, продовжує налагоджувати співпрацю із підприємствами і компаніями, посилює міжнародні зв’язки, зміцнює матеріально-технічну базу, підтримує різноманітні проекти та акції.
Про все це під час свого щорічного звіту 26 грудня розповів ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан. Відзначає, що успіхів і досягнень мають чимало, втім, у планах – зробити ще більше.
«Вже найближчим часом ми презентуємо наші два амбітні проекти – сучасну теплицю і контактний зоопарк зі свійськими тваринами при навчальній фермі університету, облаштуванням яких займалися протягом кількох місяців. У лютому на базі ЖНАЕУ розпочне роботу Інформаційний центр Європейського Союзу в Житомирській області, а також найближчим часом запустимо Центр енергоефективності громад, який відкрили у травні в іншій будівлі, але нині він переїздить до нас, – ділиться ректор Скидан. – Так само ми продовжуємо роботу в напрямку перейменування університету в «Поліський національний університет». Раніше були направлені відповідні звернення і нині ми готуємо листи з обгрунтуванням такої необхідності, адже ЖНАЕУ розвивається, він уже давно вийшов за рамки лише аграрного та екологічного і став класичним».
Житомирський агроекологічний університет не лише має великі амбіції, але й реальні результати роботи. Зокрема, за 2018 рік вдалося повністю відремонтувати спортивний комплекс, на базі якого проходять університетські заходи, а також змагання обласного і всеукраїнського рівня. Крім цього, переконує ректор, це сприяло кращій підготовці студентів, які професійно займаються спортом і представляють ЖНАЕУ та країну на міжнародній арені. Для занять в теплу пору на території університету встановили тренажерний майданчик.
Також відремонтували приміщення для потреб кафедри туризму, кілька аудиторій у навчальному корпусі №2, облаштувавши їх новими меблями, технікою і корпоративною символікою, яка також присутня і оновленому холі університету.
Протягом останнього часу відкрили сучасний комп’ютерний Центр, а в наступному році мають придбати ще щонайменше сотню комп’ютерів. У співпраці з підприємствами на базі факультету інженерії та енергетики відкрили нові лабораторії, отримали нову техніку. Десятки тисяч гривень витратили на придбання нового обладнання для проведення досліджень – мікроскопи, міні-лабораторії. Ще близько 200 тисяч отримав на проведення ремонтних робіт кожен із гуртожитків.
У рамках Бюджету участі біля агроуніверситету з’явився еко-сквер з ліхтарями, сонячними батареями та альтанкою, де в подальшому усі охочі зможуть відпочити, підзарядити мобільні пристрої, скористатися Wi-Fi тощо. На території Ботанічного саду провели благоустрій територій навколо трьох озер та очистили дно водойм.
ЖНАЕУ віднедавна має новий транспортний засіб – купили для потреб викладачів і студентів мікроавтобус «Ford Transit». Цього року парк навчального закладу поповнився ще й новеньким трактором.
«Ми намагаємося створювати усі умови для якісної підготовки студентів. Це неможливо зробити, якщо матеріально-технічна база морально застаріла, тож вкладаємо значні кошти в її якісне оновлення. Це інвестиція на роки. Зрозуміло, що ми відповідаємо за той рівень знань і професійних навиків, які випускник отримає разом з дипломом. У нас працюють дійсно кваліфіковані викладачі. Протягом останнього року більше 20 з них проходили закордонне стажування, а також беруть участь в реалізації міжнародних проектів – наукових та освітніх, відвідують тематичні заходи в Україні, займаються підготовкою студентів до конкурсів. Зокрема, маємо 13 призових місць на Всеукраїнських студентських олімпіадах та 14 – на Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, численні перемоги на конкурсах від різних фондів та організацій, – зауважує Олег Скидан. – Щотижня організовуємо для студентів поїздки на різноманітні виставки, екскурсії на підприємства міста, області і навіть сусідніх регіонів. Таким чином, студенти можуть ознайомитися із реальними умовами праці, а також надалі проходити практику, стажування і працевлаштовуватися на виробництві. Влітку цього року більше 700 наших студентів проходили закордонну виробничу практику і вже зараз йде активна робота щодо відбору охочих на новий сезон. Основні вимоги – успіхи у навчанні, володіння іноземною мовою. Усі проходять співбесіди із представниками компаній із 14 країн світу, з якими ми маємо відповідні договори. Співпрацюємо і з Житомирським центром розвитку місцевого самоврядування, завдяки чому наші студенти також можуть проходити практику в ОТГ, отримувати актуальну інформацію щодо вакансій. Безпосередньо підписано договір про співпрацю із Баранівською міською ОТГ, якій наші викладачі та науковці надають консультативну підтримку в реалізації проектів. Днями стартував спільний пілотний проект з дуальної освіти ЖНАЕУ та ПП «Галекс-Агро»».
На базі ЖНАЕУ протягом року реалізовували низку проектів, серед яких – міжнародний проект «Німецько-українська співпраця в галузі органічного виробництва», проект «Аграрна політика ЄС» від програми Еразмус+ Жан Моне, проект «Підвищення обізнаності про африканську чуму в Україні: ІІ етап», проект прикладного дослідження «Інклюзивна модель сталого розвитку сільських громад в умовах євроінтеграційної перспективи», міжнародний проект з вирощування органічного сорго, проект прикладного дослідження «Морфологія, імунологія коронавірусних інфекцій, їх діагностика та профілактика», інше.
До слова, Житомирський національний агроекологічний університет став ініціатором проведення в області І регіонального форуму «Житомирщина – територія можливостей», який проходитиме й надалі. Також у 2018-му ЖНАЕУ після короткочасної перерви відновив проведення благодійного марафону «Разом за життя» на підтримку онкохворих дітей за участю зірок української естради.
ЖНАЕУ прийняв 18 всеукраїнських та 7 міжнародних конференцій, делегації з Казахстану, Грузі, Фінляндії, Бельгії, Франції, Німеччини, Норвегії, США, Данії, Японії, Італії, Польщі, Литви, Чехії, Туреччини.
Студенти університету підтримували донорські та екологічні акції, відвідавали Зліт лідерів агарної освіти України, приєдналися до акції «Шлях додому» зі збору пластикових кришечок для подальшої реабілітації воїнів АТО, виборювали перемогу в наукових, спортивних і творчих конкурсах, обрали нового студентського ректора – Івана Дем’янчука, активно займалися волонтерською діяльністю, опікувалися маленькими пацієнтами психоневрологічного та онкогематологічного відділень, інше. У ЖНАЕУ провели конкурс старост, «Дебют першокурсників», Дні Європи, День вишиванки і дні факультетів, фестиваль «Берегиня Полісся. Свято з українським конем», виставку твариноводів і птаховодів, готували студентську вечерю і зустрічалися з учасниками АТО, висаджували дерева і прибирали парк, разом навчалися і відпочивали.
Довідково
На 8 факультетах Житомирського національного агроекологічного університету (технологічному, екології і права, інженерії та енергетики, агрономічному, економіки та менеджменту, лісового господарства, обліку та фінансів, ветеринарної медицини) готують фахівців за 27 спеціальностями, більшість з яких відкрили протягом трьох років – «Комп’ютерні науки», «Міжнародні економічні відносини», «Технологія захисту навколишнього середовища», «Водні біоресурси та аквакультура», «Туризм», «Садівництво та виноградарство», «Науки про землю», «Інформаційні системи та технології», «Галузеве машинобудування», «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза». Враховуючи темпи та рівень розвитку ЖНАЕУ, він з агроекологічного стає класичним багатопрофільним закладом вищої освіти, який за кількістю студентів денної та заочної форм є найбільшим в регіоні – тут навчається молодь з Житомирщини та сусідніх областей, а це понад 7 тисяч студентів.
Житомирський національний агроекологічний університет є базовим для підготовки фахівців для більшості галузей економіки Полісся (Житомирської, Рівненської, Волинської областей). До його структури, окрім 8 факультетів, 42 кафедр і 85 їх філій на виробництві та в науково-дослідних установах, 10 навчальних корпусів і 8 гуртожитків, входять також Ботанічний сад, дослідне поле, навчальна ферма, лабораторія кінології, навчальна пасіка, навчально-науково-виробнича клініка ветеринарної медицини, хіміко-аналітична лабораторія, Центр еколого-енергетичних технологій, лабораторія екології лісу, музей грунтів і мінералів, лабораторія геодезії та землеустрою, наукова бібліотека, лабораторія відновлювальної енергетики.
На базі ЖНАЕУ функціонує Поліський центр органічного виробництва «Полісся Органік», проводиться ярмарок органічної продукції, Міжнародна науково-практична конференція «Органічне виробництво і продовольча безпека», розроблено та впроваджено у навчальний процес курс «Органічне виробництво».
Спортивні досягнення ЖНАЕУ в 2018 році:
- На чемпіонаті світу з пауерліфтингу серед учасників до 20 років, студент факультету інженерії та енергетики Антон Сайкевич у ваговій категорії до 85 кг виборов перше місце, став чемпіоном світу і виконав норматив майстра спорту.
- Чемпіонкою Європи з максібаскетболу у складі збірної команди України стала старший викладач кафедри фізичного виховання Тетяна Курилло.
- Студент технологічного факультету Іван Волощук на чемпіонаті Європи зі змішаних єдиноборств виборов бронзову медаль, а також став володарем Кубку України серед юнаків.
- Член збірної команди України з волейболу сидячи, призерка міжнародного турніру з волейболу у Китаї, учасниця чемпіонату світу – Анастасія Філон, факультет екології і права.
- Чемпіонами України стали: Єгор Фролов – кікбоксинг, Дмитро Луцишин – армреслінг, Денис Кирилович – триатлон, Данило Зелінський – карате.
- Денис Кирилович виконав норматив майстра спорту з триатлону.
- Чемпіонка України з естафетного бігу 4 по 100 м – Василина Домбровська, факультет ветеринарної медицини.
- Срібний призер Кубку України з боротьби самбо – Аліна Богачук, агрономічний факультет.
- Срібний призер Кубку України з гирьового спорту – Микола Мосійчук, технологічний факультет.
- Срібний призер чемпіонату світу з пауерліфтингу серед аматорів та професіоналів –Артем Данилюк, факультет економіки та менеджменту.
- Чемпіонка України з волейболу серед команд І ліги – Анастасія Цимбалюк, агрономічний факультет.
- Чемпіон України з волейболу серед команд І ліги – Андрій Михальчук, агрономічний факультет.
Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету