Демонстрація особливостей та потенціалу області, формування стратегії, механізмів та інструментів розвитку, а також позитивного іміджу   і залучення інвестицій, обговорення   проблем та осмислення сучасних тенденцій, налагодження системи комунікації представників державних та приватних інституцій, громадськості – саме такі завдання    намагалися вирішити учасники  І Регіонального форуму «Житомирщина – територія можливостей», що проходив 16 травня в Житомирі.

Участь у заходах   форуму взяли голова Житомирської ОДА Ігор Гундич, голова Житомирської облради Володимир Ширма, міський голова Житомира Сергій Сухомлин, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова  в Україні Руслан Болбочан, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні Ордабаєв Самат, ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан, викладачі, науковці  та студенти начального закладу,  делегації Китаю, Грузії, Молдови, Словенії, Польщі, Казахстану,  представники інвестиційних компаній, керівники районів та  ОТГ, депутати, підприємці та меценати Житомирщини.

Відкриття форуму відбулося на майдані Корольова,  а далі посадовці та поважні гості оглянули   експозиції: «Виробничий сектор», «Енергетичний сектор», «Природний та туристично-рекреаційний потенціал, народні ремесла та художні промисли», «Освіта», «Сектор безпеки», «Досягнення об’єднаних територіальних громад Житомирщини».  Всі ці виставки були доступні для усіх охочих протягом усього дня. Зокрема, там демонстрували    інвестиційний, виробничий, технологічний, природний, туристично-рекреаційний, культурний, спортивний, безпековий потенціал  Житомирської області.

В «Енергетичному секторі»,  з-поміж іншого, були  представлені тематичні видання та публікації викладачів факультету інженерії та енергетики Житомирського національного агроекологічного університету. Також ЖНАЕУ облаштував на своїй території «Лісову галявину», де відвідувачі форуму могли ознайомитися із різними видами тварин й птахів, що проживають на Житомирщині. Крім цього, діяла окремо експозиція агроуніверситету, де презентували розробки та досягнення закладу вищої освіти, можна було провести аналіз овочів на вміст різних речовин, скушувати мед та ознайомитися із продуктами бджільництва, дізнатися про напрямки підготовки майбутніх фахівців на 8 факультетах тощо.

«Ідея   форуму полягає у тому, щоб представити можливості Житомирщини, тому і назва – "Житомирщина – територія можливостей".  Підготували 6 експозицій, де ми показуємо галузі, у яких досягли певних результатів – це сонячна енергетика, виробнича сфера, сільське господарство. Це потрібно для того, щоб не лише гості області бачили наші можливості, але і громада розуміла, де ми у лідерах. Те, що  сьогодні презентуємо представникам 6 країн світу, дає змогу їм ознайомитися з потенціалом Житомирщини і представляти її у своїх країнах інвесторам, які хочуть вкладати кошти. Житомирщина має перспективи і вони досить потужні. Нашій області вже довіряють свої інвестиції 50 країн світу. Лише у минулому році сума прямих іноземних інвестицій сягнула понад 2,5 млн дол. США.  Нині ж ми демонструємо можливості області, пріоритетні напрямки, у яких ми вже маємо конкретні результати. Наша мета   – показати, що ми можемо, на що ми здатні, які є пріоритетні напрямки. І ми продемонстрували це нашим іноземним гостям та бізнес-партнерам. Тому сподіваюся, що форум дасть можливість залучити більше інвестицій в область.  Проходячи повз експозиції тематичних виставок, шкодую, що тільки цього року ми розпочали проводити такий захід. А для того, щоб про наші можливості знали в Україні та світі, потрібно виводити форум з регіонального значення на всеукраїнський рівень. Це завдання  ми для себе вже поставили і наступного року будемо все для цього робити», – наголосив голова Житомирської ОДА Ігор Гундич.

Про це він говорив, відкриваючи економічний дискусійний клуб, з якого, власне, і стартував I Регіональний форум  «Житомирщина – територія можливостей». До заходу також приєднався ректор ЖНАЕУ Олег Скидан і викладачі університету. Нагадаємо, що Житомирський національний агроекологічний  університет був одним із ініціаторів проведення форуму і надалі активно долучався до його організації та проведення.

За словами Олега Скидана, досвід інших країн показує, що   співпраця між владою та освітніми закладами є запорукою успіху та досягнення результатів. Форум став тим майданчиком, де об’єдналися усі зацікавлені в тому, щоб всебічно розвивати економіку  Житомирщини.

«Житомирський національний агроекологічний університет – один з найбільших ВНЗ Житомирщини. Він об’єднує 8 факультетів та 26 спеціальностей, тут здобувають освіту більше 7 тисяч студентів з усіх куточків області та сусідніх регіонів. Всі вони – майбутній трудовий потенціал країни і ми маємо разом створити такі умови, щоб молодь була зацікавлена працювати в Україні, отримувати гідні умови праці та зарплатню, мати можливості для розвитку. Вони мають ідеї, у них є власне бачення, що вже проявляються під час навчання, тому прикладаємо максимум зусиль, аби ці фахівці змогли реалізуватися на вітчизняних підприємствах та у компаніях.  Наш навчальний заклад не лише надає освітні послуги і відповідає за підготовку кадрів, але й дбає про розвиток області в цілому, започатковуючи та підтримуючи відповідні ініціативи.  Всі разом ми сьогодні об’єдналися навколо мети провести дійсно актуальний і потрібний   захід, запросили до участі представників різних сфер та закордонні делегації, – відзначив ректор ЖНАЕУ Олег Скидан. – На форумі можна оглянути виставки та презентації, отримати додаткові роз’яснення та консультації, відвідати лекції, майстер-класи, дискусійний клуб чи панельні дискусії, тематика яких скерована на формування стратегії, механізмів та інструментів регіонального розвитку за кількома ключовими напрямами: стимулювання виробництва, залучення інвестицій, забезпечення енергоефективності, розвиток туризму, інше. Сподіватимемось, що сьогоднішні знайомства, зустрічі, спілкування та обговорення матимуть практичне застосування надалі».

Також у рамках форуму була організована робота в панельних дискусіях: «Виробничий сектор Житомирщини: реалії та перспективи розвитку»,  «Впровадження «альтернативних» технологій – ключ до сталого розвитку», «Реалізація концепції нової української школи в умовах регіону»,  «Культура як фасилітатор змін. Культурні інституції – нова ефективна модель і їх роль у розвитку регіону», «Спорт як інвестиція в здоровий спосіб життя», «Вимір децентралізації». Зокрема, на базі ЖНАЕУ збиралися учасники   дискусійної панелі «Виробничий комплекс Житомирщини: реалізації та перспективи розвитку».   

Під час форуму  відбувся регіональний етап Всеукраїнського фестивалю художньої самодіяльності серед аграрних  ВНЗ Житомирської області «Софіївські зорі – 2018», де своїми талантами присутніх вражали студенти.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

Корисні посилання