У Верховній Раді України відбулося засідання робочої групи Комітету з питань екологічної політики та природокористування і Комітету з питань правоохоронної діяльності  щодо причин виникнення лісових пожеж та запобігання їх у майбутньому.

Серед учасників заходу –  народні депутати ВРУ, голова Держлісагенства, керівник ДАЗВ, т.в.о. міністра захисту довкілля Ірина Ставчук, представники ДСНС та Національної поліції, працівники лісового господарства, експерти, науковці, а також представники Житомирщини – заступник голови ОДА Володимир Федоренко і ректор Поліського національного університету Олег Скидан.

У Держагентстві лісових ресурсів  озвучили основні причини виникнення пожеж:

• глобальна зміна клімату;
  • стихійні лиха (гроза, посуха);
  • людський фактор (умисні підпали, сільгосппідпали)
  • причиною більше 85% лісових пожеж є людина.

Запропоновані рішення:

- прийняття «Стратегії адаптації лісів до змін клімату до 2050 року»;
- онлайн-карта класів природної пожежної небезпеки та осередків   пожеж в лісах України;
- розробка законопроєкту щодо посилення вимог до охорони лісів від пожеж;
- інформаційна кампанія у ЗМІ та соцмережах.

Щорічно лісові пожежі завдають непоправного збитку природі і господарствам. Втім, цієї весни  ця проблема загострилась, як ніколи. Від масових лісових пожеж постраждала й Житомирська область. Наступне виїзне засідання робочої групи  планують провести саме в цьому регіоні –  у районах найбільш постраждалих від пожеж.

«Необхідний сучасний підхід до збереження лісів, посилення протипожежних заходів, оновлення сучасної спеціалізованої пожежної техніки, спеціальних засобів, зв’язку та відеоспостереження, моніторингу лісових насаджень із залученням сил та засобів Державного космічного агентства України, – зауважив заступник голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко. – Маю надію, що невдовзі на базі Поліського національного  університету та  регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся»  стартує  пілотний проєкт державного рівня, який вже розпочав впроваджувати власну наукову діяльність у даній сфері».

Нагадаємо, що у  Поліському національному університеті наразі активно займаються   проєктом зі створення інтегрованої системи попередження та ліквідації лісових пожеж.

Пресслужба Поліського національного університету