Ректор  Поліського національного університету Олег Скидан   поділився із журналістамами канала «C-TV» деталями перейменування навчального закладу, яке відбулося відповідно до наказу Міністра освіти і науки України на початку березня цього року. 

 

За його словами, стара назва  була вже не зовсім актуальна, адже з 27 спеціальностей в університі, лише 26% – аграрні. Фактично у Житомирському національному агроекологічному університеті вже давно вийшли за межі суто аграрного закладу і назва давала дещо звужене уявлення про  заклад вищої освіти.

Нагадаємо, що протягом останнього  часу університет суттєво покращив свої позиції у вітчизняних та міжнародних рейтингах, було оновлено лабораторії на різних факультетах, з’явився сучасний комп’ютерний центр та інформаційний центр ЄС, відкрили інжинірингову школу, лабораторію робототехніки і штучного інтелекту, сучасний освітньо-науковий простір «Екоцентр», центр енергоефективності громад, регіональний космічний центр «Полісся», інше. Разом з тим, покращується і матеріально-технічна база. Крім цього, за останній рік  Поліського національного університету значно посилив свої напрацювання у сфері космічних технологій і наразі це один із  напрямків, який відкриває низку перспектив для потенційних партнерів.    

На  8 факультетах  Поліського національного університету (технологічному, екології і права, інженерії та енергетики, агрономічному, економіки та менеджменту, лісового господарства, обліку та фінансів, ветеринарної медицини) готують фахівців за 27 спеціальностями.   Враховуючи темпи та рівень розвитку  навчального закладу,  він з агроекологічного став класичним багатопрофільним закладом вищої освіти, який за кількістю студентів денної та заочної форм є найбільшим в регіоні – тут навчається молодь з Житомирщини та сусідніх областей, а це понад 7 тисяч студентів. Житомирський національний агроекологічний університет  є базовим для підготовки фахівців для більшості галузей економіки Полісся  (Житомирської, Рівненської, Волинської областей). До його структури, окрім 8 факультетів, 42 кафедр і 85 їх філій на виробництві та в науково-дослідних установах, 10 навчальних корпусів і 8 гуртожитків, входять також Ботанічний сад, дослідне поле, навчальна ферма, лабораторія кінології, навчальна пасіка, навчально-науково-виробнича клініка ветеринарної медицини,   хіміко-аналітична лабораторія, Центр еколого-енергетичних технологій, лабораторія екології лісу, музей грунтів і мінералів, лабораторія геодезії та землеустрою, наукова бібліотека, лабораторія відновлювальної енергетики.  

Пресслужба Поліського національного університету

Корисні посилання