Напередодні Всеукраїнського дня довкілля проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку  Житомирського національного агроекологічного університету Людмила Романчук   долучилась до екологічної акції з висадки 100 000 дерев у рамках міжнародного проекту Фонду «Yves Rocher» під егідою Інституту Франції «Озеленимо Планету Разом».

 

Акція проходила 20 квітня у Народицькому районі Житомирської області. До  неї також  приєдналися працівники компанії «Ів Роше Україна»,  ВГО «Асоціація агроекологів України», Інституту агроекології і природокористування НААН, лісівники ДП «Народицьке спеціалізоване лісове господарство», мешканці Народицької територіальної громади, журналісти, блогери.

Проект «Озеленимо Планету Разом» реалізується у рамках Програми ООН з навколишнього середовища та має на меті висадити 100 000 000 дерев в усьому світі до кінця 2020 року. Адже посадити дерево – це захистити водні ресурси, очистити повітря від забруднень, надати притулок багатьом видам тварин, зупинити вітрову ерозію ґрунту, а отже – зберегти екосистему планети. Україна приєдналася до цього екологічного заходу в 2012 році. За період з 2012 по 2017 рік у рамках проекту в Україні вже було висаджено понад 400 000 дерев.

Символічно, що цьогорічна висадка дерев в Україні була проведена напередодні 32-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, катастрофи планетарного масштабу. Під заліснення відведено землі, виведені з господарського використання через їх непридатність до вирощування сільськогосподарської продукції.

Нагадаємо, що 26–27 квітня 2018 року у Житомирському національному агроекологічному університеті відбудеться Міжнародна науково-практична конференція «Чорнобильська катастрофа. Актуальні проблеми, напрямки та шляхи їх вирішення».

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання