1 серпня в Україні орієнтовно стартує вступна кампанія. Які особливості вона матиме  для абітурієнтів у Поліському національному університеті в  сюжеті C-TV розповів проректор з науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку Іван Мартинчук.

Нагадаємо, що у березні цього року Житомирський національний агроекологічний університет було перейменовано в Поліський національний університет. Зокрема, йшлося про те, шо з 27 спеціальностей у навчальному закладі лише 26% – аграрні.  Заклад вищої освіти вже давно вийшов за межі суто аграрного  і назва давала дещо звужене уявлення про університет.

Протягом останнього  часу Поліський національний університет суттєво покращив свої позиції у вітчизняних та міжнародних рейтингах, було оновлено лабораторії на різних факультетах, з’явився сучасний комп’ютерний центр та інформаційний центр ЄС, відкрили інжинірингову школу, лабораторію робототехніки і штучного інтелекту, сучасний освітньо-науковий простір «Екоцентр», центр енергоефективності громад,  Навчально-науковий центр космічних технологій, Навчально-науковий центр дуальної освіти тощо. Водночас, покращується і матеріально-технічна база, придбано додаткове обладнання для проведення досліджень і практичних занять, автомобілі, трактори, маршрутний автобус, збудували навчальну теплицю, екосквер,  облаштували контактний зоопарк.

Крім цього, за останній рік ЖНАЕУ значно посилив свої напрацювання у сфері космічних технологій і наразі це один із  напрямків, який відкриває низку перспектив для потенційних партнерів. Зокрема,  йдеться про організацію і проведення форуму  «Космічні технології для агробізнесу», Національного форуму «Корольов. Космос. Житомир», а також про можливості «Використання сучасних космічних та геоінформаційних систем в освітньо-науковій та інноваційній діяльності», антенну станцію на базі  агроуніверситету для прийому інформації з космічних апаратів,  підписання угоди про створення регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся», навчальні тренінги з навиків застосування ГІС-технологій у природоохоронній діяльності для працівників Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, пілотну концепцію моделі управління регіоном на платформі космічних та  ГІС, якою вже зацікавилися три громади Житомирщини, інше.

Студенти Житомирського національного агроекологічного університету вже мають успішний досвід поєднання навчання і роботи на  виробництві завдяки впровадженню    проєкту з дуальної освіти, до якого наразі залучено близько 60 студентів, а угоди про співпрацю в цьому напрямку підписані майже із сотнею підприємств та компаній. Також близько тисячі студентів ЖНАЕУ щорічно проходять закордонну практику.

Загалом, на  8 факультетах   Поліського національного університету (технологічному, екології і права, інженерії та енергетики, агрономічному, економіки та менеджменту, лісового господарства, обліку та фінансів, ветеринарної медицини) готують фахівців за 27 спеціальностями.    За кількістю студентів денної та заочної форм цей заклад вищої освіти є найбільшим в регіоні – тут навчається молодь з Житомирщини та сусідніх областей, а це понад 7 тисяч студентів.

Університет  є базовим для підготовки фахівців для більшості галузей економіки Полісся  (Житомирської, Рівненської, Волинської областей). До його структури, окрім 8 факультетів, 42 кафедр і 85 їх філій на виробництві та в науково-дослідних установах, 10 навчальних корпусів і 8 гуртожитків, входять також Ботанічний сад, дослідне поле, навчальна ферма, лабораторія кінології, навчальна пасіка, навчально-науково-виробнича клініка ветеринарної медицини,   хіміко-аналітична лабораторія, Центр еколого-енергетичних технологій, лабораторія екології лісу, музей грунтів і мінералів, лабораторія геодезії та землеустрою, наукова бібліотека, лабораторія відновлювальної енергетики, інше.

Перелік спеціальностей та актуальну інформацію для вступників у 2020 році   в Поліському національному університеті  можна переглянути за посиланням.  Крім цього, для ознайомлення абітурієнтів на сайті навчального закладу функціонує окремий розділ «Вступнику».

Пресслужба Поліського національного університету