У Житомирі протягом 7–20 вересня   відбудеться урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня міста- 2020».

У рамках цього заходу учасники проєкту "Homer", що реалізується на базі лабораторії «Noosphere Engineering School» у Поліському національному університеті в Житомирі, отримали фінансування на закупівлю частини обладнання, необхідного для реалізації їх ідеї.

Homer – це спеціальний стіл із вбудованим повноформатним тактильним дисплеєм Брайля для людей з вадами зору. Метою даного проєкту є розширення можливостей доступу людей з вадами зору до навчального контенту чи до будь-якої актуальної та якісної інформації.

Крім того,  під час фестивалю  «Майстерня  міста-2020» команда планує провести зустрічі із залученням осіб, зацікавлених у питаннях підвищення ефективності навчання людей з вадами зору.

Обговорення здійснюватиметься у трьох напрямках:

- оцінювання якості синтезованого голосу  та формування рекомендацій щодо його покращення;

- ідентифікація основних проблем організації освітнього процесу людей з вадами зору;

- визначення можливих шляхів вирішення проблем в освітньому процесі за допомогою столу Homer.

Відзначимо, що учасники проєкту (автор, абітурієнт Павло Федоренко та студент Поліського національного університету Святослав Колосівський) вже завершили етап перевірки гіпотези (proof of concept) та створили перший прототип символу Брайля у збільшеному розмірі. Наразі триває робота зі створення синтезованого голосу та прототипу символів у реальному розмірі.

Пресслужба Поліського національного університету