Які професії зараз найбільше обирає молодь та про вступну кампанію-2019, розповів в ефірі телепередачі «Ранок» на каналі «UA: ЖИТОМИР» ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан.

За кількістю поданих заяв  у ЖНАЕУ цьогоріч лідирують такі спеціальності: «Туризм», «Право», «Екологія», «Менеджмент», «Агрономія», «Публічне управління та адміністрування».

Нагадаємо, що Житомирський національний агроекологічний університет – навчальний заклад у центрі міста із майже столітньою історією. Нині тут готують майбутніх фахівців за 27-а спеціальностями у 14-и галузях знань, а за кількістю студентів цей заклад вищої освіти – найбільший у регіоні. На 8 факультетах  навчається молодь з Житомирщини та сусідніх областей.  Це єдиний в державі аграрний заклад вищої освіти екологічного спрямування та єдиний в області національний заклад вищої освіти, який є базовим з підготовки фахівців для більшості галузей економіки Полісся.

Наприкінці минулого року в навчальному закладі стартував пілотний проект з дуальної освіти, який реалізується спільно з групою найбільших в Україні підприємств, що займаються виробництвом органічної продукції: ПП «Галекс-Агро», ТОВ «Органік Мілк», ТОВ «Органічний м’ясний продукт» та інші.  Зокрема, 22 студенти із 6 різних спеціальностей  протягом кількох місяців працювали  на виробничих потужностях провідних органічних підприємств країни з можливістю подальшого працевлаштування. Також студенти ЖНАЕУ проходять виробничу практику за кордоном. Щорічно  туди  відправляється 500–800  осіб. Працюють легально, мають усі документи на руках завчасно, сторони підписують договір, проводиться співбесіда та відбір. Основні вимоги – успіхи у навчанні, володіння іноземною мовоюНаразі  ЖНАЕУ офіційно співпрацює із підприємствами та компаніями у 14 країнах світуПротягом року  в агроуніверситеті реалізовували низку  проектів, серед яких – міжнародний проект «Німецько-українська співпраця в галузі органічного виробництва», проект  «Аграрна політика ЄС» від програми Еразмус+ Жан Моне, проект «Підвищення обізнаності про африканську чуму в Україні: ІІ етап», проект прикладного дослідження «Інклюзивна модель сталого розвитку сільських громад в умовах євроінтеграційної перспективи», міжнародний проект з вирощування органічного сорго, інше.