Ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан разом із експертом Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування Сергієм Романовичем стали гостями ранкового ефіру на місцевому телеканалі "Союз-ТВ".

 

Протягом години спілкувалися про стажування і проходження практики студентами, їх працевлаштування та можливості професійної реалізації в об'єднаних територіальних громадах Житомирської області.

Відзначимо, що цьому передувала зустріч Сергія Романовича з викладацьким колективом та студентами ЖНАЕУ, під час якої він не лише розповів про  результати діяльності центру, співпрацю з ОТГ та  впровадження реформи децентралізації на Житомирщині, а оприлюднив перелік тих професій та вакансій, які наразі є актуальними в ОТГ. До слова,  прогресивні громади, у першу чергу, очікують на молодих, креативних, енергійних та фахових людей, які готові працювати на розбудову ОТГ.  

Власне, про подальшу співпрацю в цьому напрямку експерт Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування вже встиг поспілкуватися із ректором агроуніверситету.

У телестудії вони озвучили свої пропозиції та певні напрацювання, поділилися думками стосовно того, яким чином молодь готувати до роботи в ОТГ, які додаткові вміння та навики необхідно освоїти молодим фахівцям тощо.

«До нас на навчання щорічно приходять випускники сільських шкіл. Це дуже добре, що на сьогоднішній день в країні створюються сприятливі умови для того, аби вони після навчання могли успішно працевлаштуватися в ОТГ. Житомирщина впевнено тримає лідерські позиції у процесі впровадження реформи децентралізації. Села об’єднуються, громади отримують нові можливості, залучають значні кошти, впроваджують різноманітні проекти. Все це потребує якісних кадрів. Молодь потрібно зацікавити, випускники ВНЗ мають розуміти, що вони отримують, які можливості дає їм робота в ОТГ. Переконатися в цьому вони можуть під час проходження практики, стажування, – говорить ректор Житомирського національного агроекологічного університету  Олег Скидан. – Також має бути певна просвітницька робота, зустрічі, екскурсії, поїздки, тренінги. Навчальний заклад має не лише давати знання і диплом, але й дбати про те, щоб випускники могли працевлаштуватися. З цією метою Житомирський агроуніверситет здійснює практичні заняття на базі передових підприємств, компаній, установ міста, області, наші студенти з викладачами відвідують виробництва у інших регіонах. Лише за останні кілька місяців ЖНАЕУ розпочав співпрацю з ТДВ «Брацлав» (Вінницька область), ПАТ «Ельворті» (м. Кропивницький), є певні домовленості зі столичними підприємствами, на днях спілкувалися з датськими інвесторами та іншими. Студенти реально бачать, в яких умовах там працюють, які вимоги ставить працедавець і скільки готовий платити, які вакансії пропонує. Так само, сподіваюся, матиме і практичне втілення наша співпраця із Житомирським центром розвитку місцевого самоврядування, адже обидві сторони дуже зацікавлені, бо від цього ОТГ лише виграють».    

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Житомирський національний агроекологічний університет


Онлайн-опитування “Реформування освіти зсередини: точка зору представників освітянського середовища”

Анкета для учителів, адміністрації закладів середньої освіти

Анкета для науково-педагогічних працівників, адміністрації закладів вищої освіти

Детальніше...


Онлайн-опитування "Впровадження автономності українських закладів вищої освіти в контексті європейського досвіду університетської автономії" 

Детальніше...


Тест з охорони праці 

 


Анкети моніторингового дослідження студентів

Korolov.Kosmos.Zhitomir

Освітній портал ЖНАЕУ


Корисні посилання