4 листопада відбулась презентація роботи благодійної організації «чотири лапи» на факультеті ветеринарної медицини, які в черговий раз розпочали свою роботу в м. Житомирі

Проблема з безпритульними тваринами притаманна як для високорозвинутих країн так і для тих що розвиваються. Не винятком є також Україна. Безпритульні тварини спричинюють певні незручності для населення. Ще більше загострює проблему значне поширення сказу серед таких тварин. Хоча в ставленні до бездомних тварин якоїсь однозначності теж немає: одні ненавидять їх і ставляться як до відрази, інші ж співчутливо відносяться, піклуються про них та підгодовують їх. Є також волонтери, люди які постійно піклуються про бездомних тварин, облаштовують їм житло, забезпечують певне ветеринарне обслуговування, прагнуть знайти власників таким тваринам і т.д. Як вирішити таку проблему однозначної відповіді також немає. За радянських часів таких тварин просто відстрілювали. Зараз це робити не те що не гуманно, але й протизаконно (Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження»). Хоча вирішити проблему таким методом, як показує досвід, теж не вдається – біологічну нішу відразу ж таки заповнюють інші тварини. По тій же причині притулки для тварин теж не дають очікуваного результату. До того ж вони окрім значного фінансового навантаження на місцевий бюджет, мають негативне відображення як на самих тварин, що там утримуються, так і на оточуючих людей.

Найбільш раціональний метод, на думку організації «чотири лапи», це відлов безпритульних тварин, їх кастрація та повернення до місць постійного перебування. Такий підхід суттєво сповільнює темпи збільшення бездомних тварин, оскільки кормова база зайнята, але тварини в подальшому не розмножуються. Варто відмітити, що окрім кастрації (як самок так і самців) фахівці організації забезпечують бездомним собакам необхідне ветеринарне обслуговування та вакцинацію від сказу, що в певній мірі дозволяє вирішити проблему поширення цієї недуги. Слід сказати, що такі тварини після кастрації більше соціалізуються, внаслідок гормональних перебудов організму стають спокійнішими і внаслідок безпечнішими для людей. Як відомо під час гону собаки проявляють значну агресивність і можуть бути небезпечними для людей.

Окрім того, що організація робить такі добрі справи для міста, вона також допомагає в практичній підготовці студентів факультету ветеринарної медицини. Для студентів, бажаючих поліпшити свої практичні навички, був організований графік чергування. При цьому студенти мають змогу не лише спостерігати за роботою фахівців, але й при необхідному рівні підготовки виконувати певні елементи роботи чи оперативного втручання. Викладачі факультету ветеринарної медицини сприяють такій співпраці, адже як відомо, що практики багато не буває. А повчитися є чому, фахівці організації чотири лапи проходили стажування в країнах Європи, використовують у своїй роботі найсучасніші методи і засоби.

Доцент кафедри мікробіології вірусології та епізоотології Бегас В.Л.

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України

Баннер Міністерство аграрної політики та продовольства україни