Команда ГС "Біоенергетична асоціація України"  продовжує створення спільної платформи для співпраці на ринку біоенергетики України, забезпечення найбільш сприятливих умов ведення бізнесу, прискореного та сталого розвитку біоенергетики. Зокрема,  на початку 2020 року до мережі партнерів долучився і Житомирський національний агроекологічний університет  – єдиний в державі аграрний заклад вищої освіти екологічного спрямування.

Декан факультету інженерії та енергетики ЖНАЕУ Ярослав Ярош та  завідувач кафедри механіки та інженерії Савелій Кухарець відвідали нещодавнє засідання Асоціації, де їм було вручено свідоцтво про членство навчального закладу у цій громадській спілці.

На зустрічі також обговорювалися плани UABIO щодо наступного:

•  звільнення від податку на викиди CO2 об’єктів, що спалюють біопаливо та біогаз;
  • системи електронної торгівлі твердим біопаливом; «зеленого» тарифу на електроенергію, вироблену з біометану;
  • реєстру виробництва та споживання біометану;
  • критеріїв сталості для рідкого біопалива; державної підтримки вирощування енергокультур;
  • конкурентного ринку теплової енергії.

Крім членів UABIO,  на заході були присутні  Сергій Масліченко – заступник Міністра енергетики та захисту довкілля України, Юрій Шафаренко –  директор Департаменту відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Держенергоефективності України та Олександр Домбровський –  голова Правління громадської спілки Global 100RE Ukraine.

Нагадаємо, що UABIO лобіює розвиток біоенергетики на законодавчому рівні. У 2019 році спільними зусиллями Асоціації та інших організацій «зелений» тариф не знижено для об’єктів виробництва електричної енергії з біомаси та біогазу. Також UABIO брала участь у розробці проєкту Закону України щодо стимулювання вирощування енергетичних рослин.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету

ПОЛІСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ