У  КПІ ім. Ігоря Сікорського 26 вересня розпочалася XIХ Міжнародна науково-практична конференція «Відновлювана енергетика та енергоефективність у ХХІ столітті». Захід присвячений 120-річчю утворення КПІ ім. Ігоря Сікорського, 100-річчю заснування Національної академії наук України та 100-річчю заснування факультету електроенерготехніки та автоматики КПІ ім. Ігоря Сікорського.  

 

На заході зібралися науковці зі США, Німеччини, Казахстану, Китайської Народної Республіки, представники наукових установ НАН України,  закладів вищої освіти, органів  державної влади та бізнесу, інженери і менеджери,  громадські активісти.

Житомирський національний агроекологічний університет представили декан факультету інженерії та енергетики Ярослав Ярош, завідувач кафедри механіки та інженерії агроекосистем   Савелій Кухарець,  які представили доповіді на пленарному засіданні.

Протягом трьох днів конференції учасники обговорювали проблеми та перспективи розвитку використання відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), електро- і біоенергетичних ресурсів, тепла землі і теплопостачання країни за рахунок енергії сонця, вітру, гідроенергетичних ресурсів, а також реалізації заходів для енергозбереження та енергоефективності.  

Окремим заходом у  рамках конференції стала виставка-презентація інноваційної продукції для енергетичної галузі від вітчизняних виробників. Крім цього, програмою останнього дня роботи конференції передбачено проведення окремої молодіжної секції, участь у якій візьмуть аспіранти і студенти зі своїми стартап-проектами та школярі – члени Малої академії наук.  

Нагадаємо, що  на базі Житомирського національного агроекологічного університету   діє лабораторія та навчально-дослідний полігон відновлювальної енергетики, де досліджується можливість використання усіх джерел відновлювальної енергії для енергозабезпечення об`єктів як соціальної, так і виробничої сфер.

Також у співпраці з викладачами ЖНАЕУ в місті у травні відкрили Центр  енергоефективності громад, першочерговими завданнями  якого є впровадження енергоефективних заходів, дослідження, розробка та впровадження проектів енергоефективності на комунальних об’єктах громад, а також навчання, підвищення рівня знань. Це актуально і для приватних помешкань, і для бюджетної сфери, і для комерційних та промислових будівель

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання